چسب

خسارت ناشی از افتادن سنگ نمای ساختمان +تعمیر آسان

 خسارت ناشی از افتادن سنگ نمای ساختمان بسته به قدمت ساختمان می‌تواند به عهده پیمانکاران، مهندسین، مالک ساختمان و یا کارفرمایان باشد. مثلا اگر ساختمان شما در حال ساخت باشد و سنگ نمای آن ریزش داشته باشد، این سهل‌انگاری به عهده استادکار سنگ نما خواهد بود. استحکام نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. اولا زیبایی و شکوه ساختمان را نشان می‌دهد. دوما تامین ایمنی و در امان بودن عابرین یک مسئله مهم و حیاتی است. همچنین  خسارت به ماشین‌هایی که ممکن است اطراف ساختمان پارک شده باشند، حائض اهمیت است.

سنگ نمای ساختمان

چرا سنگ نمای ساختمان ریزش می‌کند؟

علل افتادن سنگ نمای ساختمان

 • قدمت بالا و فرسودگی ساختمان و سنگ نمای آن
 • شرایط آب و هوا (رطوبت بیش از حد، بارش باران‌های سیل‌آسا)
 • آفتاب سوزان
 • زلزله‌های شدید و متعدد
 • استفاده از مصالح تاریخ گذشته و کهنه
 • جنس نامرغوب سنگ نما
 • کاهش دادن هزینه‌های ساختمانی(بیشتر انبوه‌سازان)
 • استفاده نکردن از چسب سنگ‌های باکیفیت بالا و مرغوب

ماندگاری و  نمای ساختمان

ماندگاری و پایداری سنگ نمای یک ساختمان به عوامل متعددی مربوط می‌شود. از آن جمله می‌توان به علل ذیل اشاره کرد.

 • استادکار با تجربه و مجرب
 • مصالح ساختمانی با کیفیت
 • شرایط آب و هوایی مطلوب
 • اسکوپ سنگ (روش قدیمی ست)
 • سنگ نمای مرغوب
 • چسب سنگ با قدرت چسبندگی بالا(چسبندگی مادام‌العمر)
علل افتادن سنگ نمای ساختمان- پارابین

علل افتادن سنگ نمای ساختمان- پارابین

اسکوپ کردن چیست؟

اسکوپ کردن سنگ با روش‌های زیادی صورت می‌گیرد. یکی از این روش‌ها اسکوپ کردن از راه لقمه‌گذاری است. البته این روش قدیمی شده است. اما هنوز هم بعضی از پیمانکاران و کارفرمایان از این روش برای سنگ نمای ساختمان استفاده می‌کنند. در این روش پشت سنگ را برش داده و آن را با چسب سنگ به قسمت پشت سنگ که آهن (فریم فلزی) به صورت قائم قرار دارد، می‌چسبانند و سپس با استفاده از سیمان و ماسه، سنگ نما را به ساختمان می‌چسبانند.

اسکوپ کردن یکی از راه‌ها و روش‌های مستحکم کردن سنگ نماها در نمای بیرونی ساختمان‌ها از قدیم مرسوم بوده است. اما باید گفت با وجود چسب سنگ ویژه‌ای مثل چسب سنگ اپوکسی پارافیکس، دیگر نیازی به این اسکوپ کردن سنگ نما نیست. چسب سنگی که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید کیفیت و چسبندگی بالایی داشته باشد. وگرنه ممکن است در خلال شرایط آب‌و‌هوایی، انبساط و انقباض سنگ نماها، ریزش سنگ نمای ساختمان اتفاق بیافتد. خسارت مالی و جانی جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد.

چسب سنگ پارابین

چسب سنگ اپوکسی پارافیکس با ساختار دوجزئی برپایه رزین اپوکسی، مناسب اتصال سطوح مختلف در صنع ساختمان‌سازی، به ویژه در چسباندن سنگ نمای ساختمان کاربرد دارد.  اپوکسی پارافیکس با استفاده از فرمولاسیون ویژه و جدید، باعث چسبندگی فوق‌العاده بالای مصالح ساختمانی می‌شود.

چسب سنگ اپوکسی پارافیکس PARAFIX

چسب سنگ اپوکسی پارافیکس PARAFIX

کاربرد چسب سنگ:

کاربرد این چسب سنگ ویژه برای چسباندن انواع سنگ مانند مرمر، گرانیت، طبیعی و… است. همچنین از این چسب سنگ در محیط‌های داخلی و خارجی ساختمان به ویژه در نمای ساختمان برای چسباندن انواع سنگ به نمای ساختمان بدون نیاز به هر گونه اسکوپ، رول پلاک، پیچ و… استفاده می‌شود. چسب سنگ اپوکسی پارافیکس در هر ارتفاعی قابلیت استفاده را دارد. برای اجرای نمای خشک و اتصال سنگ‌ها بر روی آهن، بتن و… استفاده می‌شود.

با استفاده از چسب سنگ اپوکسی پارافیکس یک عمر از خسارت ناشی از افتادن سنگ نمای ساختمان راحت و آسوده باشد. این چسب سنگ با قدرت چسبندگی بالا، مادام‌العمر است. برای اطمینان از جنس چسب سنگ مورد استفاده در چسباندن سنگ نمای ساختمان، می‌توانید چسب سنگ‌های مورد نیاز خود را از گروه صنعتی و تحقیقاتی پارابین تهیه کنید. مجموعه پارابین با بیش از 16 سال سابقه در زمینه تولید و توسعه محصولات شیمیایی ساختمان از جمله  چسب سنگ، چسب کاشی، واکس سنگ و… در خدمت شما عزیزان است.

سخن آخر

شاید خسارت ناشی از افتادن سنگ نمای ساختمان جانی و جبران‌ناپذیر باشد. قبل از وقوع حادثه از اتفاق افتادن آن جلوگیری کنیم. در مطالب بالا علل ریزش و افتادن سنگ نمای ساختمان تشریح شد. چگونگی مستحکم کردن سنگ نمای ساختمان شرح داده شد. دانستیم که جنس و کیفیت استفاده از چسب سنگ نمای ساختمان مهم است. در این راستا مجموعه صنعتی پارابین را معرفی کردیم. گفتیم می‌توانید با اطمینان خاطر از محصولات تولیدی خوب و باکیفیت پارابین خریداری کنید. چسب سنگ پارابین گزینه مناسبی برای پیشگیری از وقوع خسارت ناشی از افتادن سنگ نمای ساختمان است. برای مشاوره رایگان و خرید محصولات مرغوب گروه پارابین با شماره 09124065886 تماس بگیرید. ارسال رایگان به سرتاسر ایران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *