واکس

اجرای رزین براق کننده سنگ کف (بهترین راهکار)

اجرای رزین براق کننده سنگ کف (بهترین راهکار)

رزین براق کننده سنگ کف اغلب برای درخشنده و جلا دادن سنگ های کف مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنگ هایی که بعد از گذر زمان دچار کدری و ماتی شده‌اند و یا بر اثر آلودگی های زیاد شفافیت اولیه خود را از دست داده‌اند، نیاز به بازسازی و تقویت دارند که جلوه اولیه را به خود برگردانند.

اگر سنگ کف شما نیز به بازسازی نیاز دارد، حتما با ما همراه شوید تا آخر مقاله بهترین راهکار برای براق کردن سنگ های آپارتمان را ارائه دهیم. اما  در ابتدای مقاله به تحلیل و بررسی مزایا و معایب محصولی که جهت براق کردن سنگ کف به کار می‌رود، پرداخته خواهد شد.

رزین براق کننده سنگ کف

 همان طور که از نام رزین هم پیداست جزء اپوکسی های دو جزیی می‌باشد. رزین براق کننده همراه با هاردنر است. اغلب در صنعت سنگ کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما به دلیل پلاستیکی بودن، معمولا سطوح سنگ را لاستیکی مانند و شفاف نشان می‌دهد. قابل ذکر است که اجرای رزین براق کننده سنگ کف یک فرآیند تخصصی به حساب می‌آید که باید توسط یک شخص با تجربه و متخصص صورت پذیرد. از این رو اجرای آن روی سطح سنگ در کارخانه ها یا کارگاه های سنگ کاری صورت می‌گیرد.

ویژگی های رزین براق کننده سنگ کف

رزین براق کننده سنگ کف دارای ویژگی های زیر است.

 • دو جزیی است
 • سنگ را درخشنده می‌کند
 • اغلب بر روی سطوح سنگ های کف اجرا می‌شود.
 • برای براقیت بیشتر عموما با براق کننده های مصنوعی ترکیب می‌شوند

نحوه اجرای رزین براق کننده سنگ کف

همان طور که اشاره شد اجرای رزین براق کننده اغلب در کارگاه ها و کارخانه های سنگ کاری صورت می‌پذیرد. نحوه اجرای کار بدین صورت است که:

 1. آماده سازی سطح سنگ
 2. مخلوط کردن رزین و هاردنر به میزان لازم
 3. افزودن براق کننده های مصنوعی
 4. براق کردن سطوح سنگ با استفاده از ماشین های براق کننده و یا پدها
 5. پالیش کردن سطوح سنگ پس از اجرای رزین
 6. استفاده از محافظی مثل سیلیکون برای ماندگاری بیشتر رزین روی سطوح

معایب استفاده از رزین ها جهت براق کردن سنگ کف

اجرای کار با رزین ها برای براق کردن سطوح سنگ با برخی معایب همراه خواهد بود. زیرا:

 • نیاز به نگهداری و تعمیر سطوح رزین کاری شده
 • آسب پذیری بیشتر سنگ ها به علت نرم تر شدن پس از اجرای رزین کاری
 • هزینه بالای رزین و مواد مصنوعی افزودنی
 • انعکاس بیش از معمول نور خورشید بر روی سطوح سنگ رزین کاری شده
 • ایجاد مشکلاتی مانند تغییر رنگ و ناهمواری های روی سنگ در صورت استفاده از رزین های نامناسب سنگ

با توجه به موارد فوق توصیه می‌گردد قبل از تصمیم گیری برای رزین کاری حتما از یک متخصص در این زمینه راهنمایی های لازم را کسب نمایید. اما اگر نگران سنگ کف ساختمان خود هستید و حتما قصد براق کاری سطوح سنگ ها را دارید، بهتر است از محصول معجزه گری چون واکس سنگ استفاده نمایید. چرا که واکس سنگ نه تنها معایب رزین ها را ندارد، بلکه مزایایی نیز به همراه دارد. این محصول بی نظیر توسط مجموعه پارابین تولید و به سراسر کشور عرضه می‌شود.

گروه صنعتی و تولیدی پارابین محصولات ساختمانی خود از جمله انواع چسب سنگ، رنگ مشکی گرانیت و انواع واکس سنگ را با فرمولاسیون اسپانیایی طراحی و تولید می‌کند. تمامی محصولات پارابین دارای استاندارد و کیفیت جهانی هستند. در ادامه واکس سنگ معرفی شده، ویژگی ها و مزایای آن مشخص خواهد شد. سپس یک مقایسه ای بین مزایا و معایب رزین و واکس سنگ صورت می‌پذیرد که مانند دوی مارتن رقابت تنگاتنگی خواهند داشت.

واکس سنگ براق کننده سنگ

واکس سنگ برای شفاف کردن انواع سنگ های طبیعی  مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن جایی که سنگ های طبیعی به رنگ های گوناگون و متنوع استخراج می‌شوند، واکس سنگ پارابین نیز به دو نوع زیر دسته بندی می‌شود.

 • واکس سنگ مشکی

این واکس مخصوص سنگ های مشکی است. واکس سنگ مشکی به منظور اصلاح و تقویت انواع سنگ های طبیعی مانند گرانیت، تراورتن، مرمریت و سایر سنگ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاراوکس مشکی نه تنها به سطوح سنگ درخشندگی و براقیت می‌بخشند، بلکه باعث ترمیم آسیب های وارده بر سطوح سنگ نیز می‌شوند. به عبارت دیگر آسیب هایی چون از بین رفتن صیقل، کدر و مات شدن و سایش سنگ را ترمیم و از بین می‌برند.

 • واکس سنگ شفاف

پاراوکس شفاف نیز همانند پاراوکس مشکی جهت تقویت و شفافیت سنگ های طبیعی به کار می‌روند. اما با این تفاوت که واکس سنگ شفاف برای براقیت سنگ های سفید و شفاف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این واکس با خاصیت کریستال سازی خود سبب تقویت و پر شدن حفره ها و روزنه های ریز روی سطوح سنگ می‌شود. از این رو سطح سنگ ها را صاف و یکنواخت می‌نماید. آسیب هایی که بر اثر گذر زمان، نور خورشید و همین طور کدر و مات شدگی سنگ ها را ترمیم می‌کند.

در کل واکس سنگ ها لایه ای براق روی سطوح سنگ ایجاد می‌کنند که در صورت نشست گرد و غبار و یا هر لکه و چربی دیگری به راحتی قابلیت پاک شدن و تمیز کاری را دارند. علاوه بر این پاراوکس مشکی و شفاف موجب کاهش جذب مایعات غیر اسیدی از جمله چای و قهوه می‌گردند. از این رو واکس سنگ برای ترمیم و نوسازی، تمیزکاری و براق کردن سطوح سنگ و… کارایی بسیار بالایی دارند.

واکس سنگ شفاف پارابین

مقایسه همه جانبه واکس سنگ مشکی و شفاف با رزین براق کننده سنگ کف

 • نحوه اجرای پاراوکس ها برخلاف رزین ها آسانی دارند و نیاز به کارشناس متخصص و ماهر در این زمینه نیست
 • هزینه های پاراوکس های مشکی و شفاف خیلی کمتر و مناسب تر از رزین ها است
 • واکس سنگ برخلاف رزین، دو نوع مخصوص جهت براق کردن سنگ های مشکی و شفاف دارد
 • واکس سنگ ها مخصوص سنگ های طبیعی طراحی و ساخته شده‌اند. رزین ها برای هر دو سنگ های طبیعی و مصنوعی ساخته شده‌اند
 • نتیجه کار پاراوکس خیلی طبیعی تر از رزین ها است. زیرا رزین یک ماده پلاستیکی مانند است.
 • شفافیت واکس ها طبیعی، اما شفافیت و براقیت رزین ها به دلیل استفاده از مواد مصنوعی بیشتر و غیر طبیعی تر است
 • واکس ها برای شفافیت کل سنگ های کف، نما، دیوار و دکوراسیون به کار می‌روند. اما رزین ها برای سنگ کف کاربردی هستند.

رزین یا واکس سنگ؟

بعد از مطالعه مقاله، انتخاب بین رزین و واکس جهت براق کردن سنگ کف کار چندان سختی نخواهد بود. اما اگر باز هم در انتخاب بین این دو تردید دارید بهتر است با توجه به موارد زیر تصمیم نهایی خود را بگیرید.

 1. بودجه: هزینه مورد نظر برای این کار بسیار مهم است
 2. نوع سنگ استفاده شده: سنگ طبیعی و یا مصنوعی
 3. محل کاربرد سنگ: داخلی، خارجی، کف، دیوار و…
 4. میزان آسیب های وارد شده بر سنگ

چرا واکس سنگ بهتر است؟

در آخر با اطمینان می‌شود بهترین راهکار را پیشنهاد داد و  گفت واکس سنگ یک گزینه عالی برای براق کردن سنگ های ساختمان ها است. چرا که:

 • کاربرد آسان واکس سنگ
 • کیفیت براقیت طبیعی تر و زیباتر
 • قابلیت حذف اگر نظرتان تغییر کرد
 • بودجه که مهمترین عامل است

سخن آخر

تصمیم گیری در مورد اجرای رزین براق کننده سنگ کف و یا واکس سنگ با توجه به مقاله فوق بسیار راحت تر خواهد بود. چرا که این مقاله به صورت کاملا تحقیقاتی و تجربی هر دو روش را مورد ارزیابی قرار داد و سرانجام بهترین راهکار را نیز برای براق کردن سنگ کف پیشنهاد داد. واکس سنگ مشکی و شفاف از محصولات با کیفیت مجموعه پارابین است. پارابین به مشاوره رایگان در زمینه انواع محصولات ساختمانی خود از قبیل چسب سنگ و کاشی، واکس سنگ و رنگ سنگ گرانیت می‌پردازد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر و همچنین خرید واکس سنگ مشکی و شفاف کافی است با شماره تماس 02171057969 ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *