رنگ

نحوه رنگ کردن سنگ گرانیت ( صفر تا صد)

نحوه رنگ کردن سنگ گرانیت ( صفر تا صد)

رنگ کردن سنگ گرانیت یکی از روش های به صرفه از نظر اقتصادی در جوامع امروزی است. همان طور که مطلع هستید سنگ گرانیت یکی از سنگ های گرانقیمت و البته بسیار لوکس در صنعت ساختمان سازی است. در رنگ و طرح های مختلف در بازار موجود است. از این رو طرفداران زیادی دارد. در نماهای داخلی و بیرونی ساختمان، به ویژه در زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان نقش به سزایی دارد. سنگ گرانیت نیز مانند دیگر سنگ ها بعد از گذشت سال ها جلوه و شفافیت اولیه را از دست خواهد داد. پس بایستی چاره ای اندیشید تا سنگ گرانیت همیشه درخشندگی خاص خود را داشته باشد. حال یا با تعویض سنگ گرانیت ها که کار به صرفه ای نیست و یا با رنگ کاری سنگ گرانیت که بسیار عاقلانه و روش بهتری است.

البته هر سنگ گرانیتی قابل رنگ کاری نیست و روش دیگری برای ترمیم و بازسازی آن سنگ ها به کار برده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سنگ گرانیت، رنگ کاری و علل رنگ کاری سنگ گرانیت به مقاله آیا می‌شود سنگ گرانیت را رنگ کرد، مراجعه فرمایید. در ادامه مقاله به محصولی که با آن بتوان به راحتی انواع سنگ گرانیت را رنگ کرد پرداخته خواهد شد. این محصول معجزه گر رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت است.

رنگ سه جزیی مشکی رنگ گرانیت

گروه صنعتی و تحقیقاتی پارابین با افتخار تولید کننده رنگ سه جزیی مشکی گرانیت است. مجموعه پارابین محصولاتی چون انواع چسب سنگ و کاشی، انواع واکس سنگ مشکی و شفاف و همچنین رنگ سه جزیی گرانیت را تولید و به سراسر کشور عرضه می‌کند. برای مشاهده و خرید عمده محصولات تولید مجموعه پارابین به لینک محصولات پارابین مراجعه نمایید.

خصوصیات رنگ سه جزیی مشکی رنگ گرانیت

  • تقویت کننده سنگ گرانیت
  • یکنواخت کردن رنگ سنگ گرانیت
  • مشکی تر و همگن تر کردن سطح سنگ گرانیت
  • بازیابی سنگ های سوخته، کدر و مات

نحوه رنگ کردن سنگ گرانیت

اگر رنگ سنگ گرانیت شما مشکی و یا هر رنگ دیگری مثل سفید و یا سبز باشد، به راحتی می‌توانید با رنگ کردن سطح آن با رنگ سه جزیی مشکی، آن را مشکی و شفاف کنید. در ادامه به چگونگی رنگ کردن سطح سنگ گرانیت با رنگ معجزه گر سه جزیی مشکی پرداخته خواهد شد.

​رنگ مشکی سنگ PARA COLOR پارابین

​رنگ مشکی سنگ PARA COLOR

نحوه اجرای رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت

برای اجرای رنگ سه جزیی 4 مرحله لازم است.

آماده سازی سطح سنگ برای اجرای رنگ سه جزیی

قبل از هر کاری باید سطح سنگ کاملا تمیز شود و از هر گونه آلودگی پاک گردد. این کار می‌تواند توسط آب و یا هر وسیله پاک کننده دیگری غیر از مواد شیمیایی و اسیدی انجام گیرد. سپس منتظر بمانید تا سطح سنگ کاملا خشک شود.

اجرای پوشش بر روی سطح سنگ

ابتدا قبل از اجرای کل سطح، رنگ سه جزیی را بر روی متراژ کمی از سطح سنگ تست کنید تا روش کلی اجرا، میزان مصرف رنگ، ضخامت مورد نیاز و تعدا لایه ها مشخص گردد.

اجرای پرایمر روی سطح سنگ

برای اجرای پرایمر، از سه قوطی رنگ سه جزیی گرانیت، محتویات  قوطی جزء A را تکان بدهید تا کاملا یکنواخت گردد. سپس با قلم مو و یا غلطک پوشش را بر روی کل سطح سنگ اجرا کنید. توجه کنید که به هیچ وجه قبل از خشک شدن کامل سطح سنگ، سنگ رنگ شده را به صورت عمودی قرار ندهید. همچنین سنگ پوشش داده شده را در معرض مستقیم نور خورشید و باران قرار ندهید. بهتر است اجرای پرایمر در دمای 30-20 درجه سانتی گراد انجام پذیرد. اگر سنگ مشکی تری نیاز دارید، می‌توانید با فاصله زمانی 4 ساعت، اجرای پرایمر را تمدید کنید.

اجرای لایه نهایی روی سطح سنگ

بعد از اجرای پرایمر نوبت  به اجرای لایه نهایی می‌رسد. اما توجه شود که بازه زمانی 24 ساعت از اجرای پرایمر گذشته باشد. برای اجرای لایه نهایی محتویات قوطی b و c را تکان دهید تا کاملا یکنواخت گردند. حال به نسبت مساوی از نظر حجمی و وزنی، دو جزء رنگ سه جزیی را با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط دو جزء را با غلطک و یا قلم مو بر روی سطح پرایمر اجرا شده، اعمال کنید.

بعد از گذشت بازه 48-24 ساعت از اجرای لایه نهایی، سنگ رنگ شده کاملا خشک خواهد شد. بعد از این فاصله زمانی، باید سطح سنگ به وسیله دستگاه ساب، سابیده شود تا مقادیر اضافی پوشش پاک گردد. اگر دستگاه ساب وجود نداشته باشد، به وسیله یک سیم دستی این کار را انجام دهید. توجه کنید سابیدن با سیم دستی باید بعد از گذشت حداقل 12 ساعت از اجرای لایه نهایی صورت گیرد. وگرنه قدرت رنگ دهی سنگ کاهش پیدا خواهد کرد.

چسباندن سنگ نمای ساختمان- پارابین

نحوه رنگ کردن سنگ گرانیت

توصیه های ایمنی برای اجرا با رنگ سه جزیی

برای سلامتی استادکار بایستی به موارد ایمنی زیر توجه شود تا از آسیب رسانی به پوست دست ها و چشم ها جلوگیری شود.

  • قبل از کار حتما از دستکش محافظ استفاده کنید.
  • هنگام کار حتما دقت کنید تا اجزای رنگ گرانیت با چشم ها، دست ها، پوست و یا حتی مواد غذایی تماس حاصل نگیرد.

سخن آخر

اطلاع از نحوه رنگ کردن سنگ گرانیت به شما در استفاده از محصول بی نظیر رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت کمک شایانی خواهد کرد. در این مقاله به خصوصیات بارز رنگ گرانیت پرداخته شد. سپس صفر تا صد چگونگی رنگ کردن سنگ گرانیت توضیح و شرح داده شد. مجموعه تولیدی پارابین رنگ سه جزیی سنگ گرانیت را با کیفیت و استاندارد جهانی تولید و سرتاسر ایران عرضه می‌کند. جهت خرید انواع محصولات تولیدی گروه صنعتی پارابین از جمله رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت، با شماره تلفن 09124065886 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *