چسب

چگونه چسب سنگ را از روی لباس و دست پاک کنیم؟

چگونه چسب سنگ را از روی لباس و دست پاک کنیم؟

​چگونه چسب سنگ را از روی لباس و دست پاک کنیم؟ چسب سنگ یکی از پرکاربردترین محصولات صنعتی در حوزه مصالح ساختمانی است که جایگزینی مناسب برای سیمان و ملات به حساب می‌آید. چسب سنگ یک محصول برپایه اپوکسی ایت که در صنعت ساختمان سازی برای چسباندن قطعات سنگ، کاشی، صفحات پیش ساخته بتنی، صفحات فلزی و … مورد استفاده قرار میگیرد.

از آنجایی که چسب سنگ استحکام بسیار بالایی دارد و در مقابل عوامل بیرونی مانند تغییر فشار و دما مقاوم است، پس از خشک شدن با موادی مانند گازوئیل، اسید، روغن های مختلف و … آسیبی نمی‌بیند. به همین دلیل هم این نوع چسب برای چسباندن مصالح ساختمانی گزینه بسیار مناسبی است.

چسب سنگ در زمان بسیار کمی باعث اتصال مصالح ساختمانی به یکدیگر میشود و درعین خال از استحکام بسیار بالایی نیز برخوردار است و همی استحکام نشان از کیفیت بالای این نوع چسب و ماندگاری مادام العمر آن به حساب می‌آید.

بیشتر اوقات، چسب ها را می توان از روی لباس ها و فرش های قابل شستشو پاک کرد. اما اگر هر نوع چسبی روی لباسی که با دستورالعمل‌های «فقط تمیز کردن خشک» روی آن نوشته شده است، قرار گرفت، آن را به یک خشک‌شویی حرفه‌ای ببرید و لکه را برای بهترین نتیجه نشان دهید.

موارد مصرف چسب سنگ

ویژگی‌های منحصر به فرد این چسب دلیل استفاده از آن در فعالیت‌های مختلف است. از جمله این ویژگی‌ها می توان به قابل سمباده کشی آن اشاره کرد. همچنین، در صورت لزوم، می‌توان قطعات اضافی را با کاغذ سمباده برش داد یا حذف کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های این چسب این است که می‌توانید از ترکیب چسب با رنگ، آن را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید.

چسب سنگ کاربردهای متفاوتی دارد که می‌توان موارد زیر را شامل شود:

 1. چسباندن دو قطعه بتنی به یکدیگر
 2. چسباندن قطعات فولادی به یکدیگر
 3. چسباندن کاشی و سرامیک به دیوار یا کف
 4. جسباندن سطوح فایبرگلاس
 5. پرکردن حفره های روی سطح سنگ یا اجسام دیگر
 6. چسباندن ورقه‌های فلزی
 7. و … .

اگر در جریان استفاده از چسب سنگ، فرد لباس کار نپوشیده باشد و مقداری از چسب به لباس او بچسبد چگونه میتوان آن را پاک کرد؟ آیا پاک کردن چسب سنگ از روی لباس کار ساده ای است؟

روش های پاک کردن چسب سنگ از روی لباس

همانطور که توضیح دادیم چسب سنگ که ممکن است آن را به عنوان چسب ساختمانی بشناسید، به سختی از لباس و پارچه پاک میشود. به همین دلیل استفاده از لباس کار مخصوص در حین کار و پوشاندن کامل فرش و کف قبل از شروع هر گونه عملیات ساختمانی توصیه می‌شود.

اما اگر لباس مخصوص نپوشیده بودید و این چسب روی لباس شما ریخت لطفا مراحل زیر را با احتیاط انجام دهید:

قبل از اینکه بخواهید چسب را از روی لباس خود پاک کنید بهتر است اجازه دهید تا چسب خشک شود، زیرا پاک کردن چسبی که هنوز خیس است فقط باعث بیشتر پخش شدن و نفوذ آن به بافت پارچه میشود. پس ابتدا از یک جسمی که تیز نیست مانند پشت چاقو یا کاردک برای برداشتن قطره‌های کوچک چسب استفاده کنید و اجازه دهید تا مابقی چسب خشک شود.

برای این منظور میتوانید لباس را در فریزر قرار دهید تا چسب آن یخ بزند و سپس آن را با یک حلال چسب پاک کنید و لباس را بشویید. اگر پارچه لباس شما حساس نیست، استون را امتحان کنید!

یک قطعه پنبه را آغشته به استون کنید، سپس به آرامی و با احتیاط آن را روی قسمتی از پارچه که چسب سنگ روی آن ریخته به صورت ضربه‌ای بکشید.

در اکثر موارد روش تمیز کردن چسب ها به همین صورت است و حتی اگر لکه ماندگار شد و از بین نرفت، بار دیگر همین روش را تکرار کنید و تا زمانی که لکه کاملا ازبین نرفته است، لباس را نشویید.

وسایلی که برای پاک کردن لکه چسب سنگ از روی لباس نیاز دارید:

 • کاردک
 • چاقوی کند
 • تیغ پلاستیکی
 • حلال چسب
 • یخچال فریزر
 • شوینده قوی

چسب سنگ پارابین

ما دراین مقاله به چگونه چسب سنگ را از روی لباس و دست پاک کنیم؟ پرداختیم. چسب سنگ پارابین یکی از قوی ترین چسب سنگ های موجود در بازار است که ترکیب و فرمولی جدید دارد. این واکس برای چسباندن مصالح ساختمانی، ورقه های فلزی، محصولات فایبرگلاس و … استفاده می‌شود. طبیعتا قوی بودن و استحکام این نوع چسب همانطور که برای مصالح ساختمانی و در حوزه خود نشان از کیفیت بالای آن است، در مواردی مانند ریختن این چسب روی فرش یا لباس بسیار دردسرساز است و به سختی پاک میشود.

برای اطمینان بهتر است زمانی که این چسب را تهیه می‌کنید حلال آن را نیز تهیه کنید. اگر در این مورد سوال یا ابهامی برای شما وجود دارد لطفا از طریق کامنت ها با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *