چسب

آموزش نصب سرامیک کنده شده

آموزش نصب سرامیک کنده شده

معماران ساختمانی در گذشته برای چسباندن کاشی روی دیوار، از سیمان استفاده می‌کردند اما با گذشت زمان متوجه افتادن کاشی ها از سطح دیوار شدند. به همین دلیل تصمیم گرفتند از چسب، به جای سیمان استفاده کنند. استفاده از چسب کاشی موجب شد تا چسباندن کاشی و سرامیک، بسیار راحت تر از قبل صورت گیرد و ظرافت کار افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از چسب این است که پس از مدتی، شاهد کنده شدن سرامیک یا لق شدن آن نخواهید بود. چسب کاشی و سرامیک در انواع خمیری و پودری وجود دارند که هر دو نوع آنها، از قدرت چسبندگی بسیار زیادی برخوردارند. برخی از این چسب ها در اثر برخورد با آب، عملکرد بهتری داشته و موجب چسبندگی سریعتر سرامیک خواهند شد.

روش نصب سرامیک کنده شده به چه صورت است؟

هنگامی که سرامیک یا کاشی کنده می شود، زیبایی محیط از بین می رود و بیشتر توجه شما، به جای خالی سرامیک جلب می شود. لازم است بدانید نصب سرامیک کنده شده کار آسانی است و شما به تنهایی قادر به انجام آن خواهید بود. تنها کافی است با روش نصب سرامیک آشنا باشید و با دقت این کار را انجام دهید.

برای نصب سرامیک کنده شده، چند مرحله وجود دارد: حذف مواد کنار سرامیک، برداشتن اضافه سرامیک کنده شده، تمیز کردن محل، چسب کاری، نصب سرامیک جدید و پر کردن درزهای دور سرامیک. ابتدا باید مواد اطراف سرامیک را جدا کنید و سپس سرامیک باقی مانده را خارج کنید. در انجام این کار بسیار دقت کنید تا به سرامیک های کناری، صدمه وارد نشود. برای برداشتن مواد کنار سرامیک، باید از وسایل تیز مانند قلم، اره برقی یا سنگ فرز انگشتی استفاده کنید تا سریعتر این کار را انجام دهید.

برای برداشتن سرامیک باقی مانده، یک پارچه ی ضخیم روی آن قرار دهید و با چکش به آن ضربه های نرم وارد کنید. ضربه ها را با دقت وارد کنید تا سرامیک های کناری آسیب نبینند. پس از ضربه های متوالی، سرامیک شکسته شده و به طور کامل از دیوار جدا می شود. در مرحله بعد، با استفاده از یک چکش و اسکنه (قلم درز)، به صورت اریب مواد زیر سرامیک را حذف کنید. برخی از افراد به جای اسکنه، از پیچ گوشتی یا میله ی تیز استفاده می کنند و به همین دلیل کار آنها سخت تر انجام می شود. پس از حذف مواد زیر سرامیک، با استفاده از جاروبرقی تمام ذرات ریز را از این قسمت پاکسازی کنید.

مرحله زدن چسب کاشی

قبل از نصب سرامیک کنده شده، باید چسب کاشی را با ماله شیاردار به سطح خالی دیوار بزنید. ابتدا با قسمت صاف ماله، تمام محل خالی را چسب کاری کرده و سپس با قسمت شیاردار، شیارهای موازی روی چسب ایجاد کنید. سرامیک جدید را به آرامی روی محل مورد نظر قرار دهید و همتراز کاشی های کناری کنید. به مدت چند ثانیه، با دست روی سرامیک را فشار دهید تا به خوبی روی چسب محکم شود.

برای چسبندگی کامل سرامیک، بسته به نوع چسب باید زمان مشخصی صبر کنید و به سرامیک فشار وارد نکنید. در این مرحله می توانید از اسپیسرهای پلاستیکی برای نگه داشتن سرامیک استفاده کنید. با استفاده از چسب رقیق شده، درزهای دور سرامیک را پر کرده و اجازه دهید چسب به خوبی خشک شود. سپس با استفاده از پارچه مرطوب و اسپری مخصوص، سرامیک را تمیز کنید.

آموزش نصب سرامیک کنده شده - پارابین

آموزش نصب سرامیک کنده شده – پارابین

راهکارهایی برای جدا نشدن سرامیک نصب شده روی دیوار

برای جدا نشدن سرامیک، لازم است مواردی را رعایت کنید تا مجددا مجبور به نصب سرامیک کنده شده نشوید. برخی از این موارد به صورت زیر می باشند:
برای چسباندن سرامیک به جای استفاده از ملات سیمان، از چسب استفاده کنید. قدرت نگهداری چسب به مراتب بالاتر از سیمان است.

در هنگام نصب سرامیک، به اندازه کافی از چسب استفاده کنید. اگر ضخامت چسب زیر کار کافی نباشد، پس از مدتی سرامیک مجددا کنده یا لق می شود.
مراقب باشید که به سرامیک ضربه های محکم وارد نشود؛ هرگونه ضربه محکم به سرامیک، به مرور زمان موجب ترک خوردگی یا شل شدن سرامیک می شود.
مراقب باشید سرامیک بیش از اندازه در مجاورت حرارت قرار نگیرد.

از چه نوع چسبی برای نصب سرامیک کنده شده استفاده کنیم؟

همانطور که میدانید، نصب سرامیک کنده شده روی دیوار سخت تر از کف سالن است؛ به همین دلیل شما به چسبی قدرتمند نیاز دارید که پس از استفاده، امکان شل شدن نداشته باشد. در حال حاضر، انواع زیادی چسب برای سرامیک و کاشی در بازار موجود می باشد. برخی از این چسب ها، طول عمر مشخصی دارند و پس از مدتی موجب شل شدن سرامیک می شوند.

در بین تمامی برندهای تولید کننده چسب سرامیک، چسب سنگ پارابین بهترین عملکرد را برای نگه داشتن کاشی یا سرامیک داشته است. میزان چسبندگی این چسب، بسیار بالا است. به طوری که پس از استفاده از آن، نگران کنده شدن یا لق شدن سرامیک نخواهید بود. چسب سنگ پارابین را با کیفیت اصلی از گروه تولیدی و صنعتی پارابین تهیه کنید و از استحکام سرامیک های روی دیوار، لذت ببرید. برای تماس و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات پارابین کافی است با شماره تماس 02171057969 ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *