مقالات آموزشی پارابین

نکاتی درباره لق گیری سنگ کف

نکاتی درباره لق گیری سنگ کف

برای رفع مشکل لق گیری سنگ کف چه کاری انجام دهیم؟ لق شدن سنگ کف چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟ برای آشنایی با علت لق شدن سنگ و برطرف کردن آن، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دلایل لق شدن سنگ کف

اگر با مشکل لق شدن سنگ یا سرامیک کف منزل یا محل کار خود مواجه شده باشید، میدانید که این مشکل تا چه حد آزار‌دهنده است. لق شدن سنگ ممکن است به دلیل فضاهای خالی بین ملات و سنگ یا چسبندگی کم ملات با سنگ، ایجاد شده باشد. در ادامه دلایلی که باعث لق شدن سنگ کف می‌شوند را برای شما بیان می‌کنیم تا در صورت شروع به فعالیت ساخت و ساز، این موارد را رعایت کنید.

استفاده از ملات خشک برای نصب سنگ

ملاتی که برای چسباندن سنگ استفاده می‌شود، باید به مقدار کافی مرطوب و چسبنده باشد. اگر رطوبت و چسبندگی ملات استاندارد نباشد، در زمان کمی پس از استفاده از آن، سنگ کف لق خواهد شد. همچنین اگر سنگ کف به موقع نصب نشود، ملات خشک شده و پس از مدتی، با سنگ لق شده مواجه خواهید شد.

استفاده از ملات در مکان‌های پر تردد

معمولا در مکان‌هایی که افراد زیادی تردد می‌کنند از سنگ‌های بزرگ استفاده می‌شود. ملاتی که برای چسباندن سنگ ساخته می‌شود، مقاومت زیادی در برابر این حجم از فشار نداشته و به سرعت با لق شدن سنگ مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل، باید در این مکان‌ها از چسب پودری کاشی استفاده کنید تا نیازی به لق گیری سنگ کف نداشته باشید.

بندکشی غیر اصولی

بندکشی سنگ کف باعث می‌شود درزها آب بندی شوند. اگر بند‌کشی اصولی انجام نشود، آب از درزها عبور کرده و به زیر سنگ نفوذ می‌کند. در نتیجه پس از مدتی، با لق شدن سنگ کف مواجه خواهید شد.

عبور از روی سنگ تازه نصب شده

اگر پس از نصب سنگ تا کمتر از چند ساعت از روی آن عبور کنید، چسب یا ملات زیر سنگ تکان خواهند خورد. در نتیجه ملات به طور یکسان همه جای سنگ قرار نگرفته و مقدار چسبندگی تمام نقاط سنگ یکسان نخواهد بود. پس از مدتی، سنگ کف لق شده و گاها به طور کامل کنده می‌شود.

ضخامت غیر استاندارد ملات

اگر مقدار ضخامت ملات کم باشد، مقاومت ملات برای نگه‌داشتن طولانی مدت سنگ کافی نخواهد بود. به همین دلیل پس از مدتی، نیاز به لق گیری سنگ کف خواهید داشت.

استفاده از ملات به جای چسب

برخی از سنگ‌ها یا کاشی‌ها، نمی‌توانند ملات را به خوبی جذب کنند. از این رو بهتر است به جای استفاده از ملات، از چسب پودری کاشی استفاده کنید. این چسب طبق استانداردهای جهانی ساخته شده و باعث می‌شود هیچگاه نیاز به لق گیری سنگ کف نداشته باشید.

لق شدن سنگ کف چه آثاری دارد؟

  • هنگامی که از روی سنگ لق شده عبور می‌کنید، صدایی ایجاد می‌شود که به مرور باعث کلافگی افراد داخل اتاق خواهد شد.
  • قسمتی از سنگ که لق شده، با فشارهای اندکی که در اثر تردد ایجاد می‌شود، دچار شکستن خواهد شد.
  •  زیبایی کف سالن یکدست نخواهد بود و قسمتی از سنگ که لق شده، بالاتر یا پایین‌تر از سایر قسمت‌ها به چشم می‌خورد.

مراحل لق گیری سنگ کف و استفاده از چسب پودری کاشی

ابتدا مواد موجود در درز اطراف سنگ را به وسیله کاردک، فرچه یا فرز خارج کنید. سپس به آرامی سنگ را از جای خود در بیاورید. هنگام بیرون آوردن سنگ دقت کنید تا دچار شکستگی نشود.

در مرحله بعد، ملات زیر سنگ را بتراشید و محل آن را تمیز کنید. میتوانید از جاروبرقی برای جمع کردن پودر ملات در آخر کار استفاده کنید. سپس سنگ کاشی پودری پارابین را در تمام نقاط با ضخامت یکسان استفاده کنید. این چسب مقاومت و چسبندگی بسیار بالایی داشته و استفاده از آن باعث می‌شود سنگ کف دچار لق شدگی نشود.

پس از آن، سنگ را روی محل قرار داده و با استفاده از چکش ویبره یا پلاستیکی، روی آن ضربه‌های یکسانی وارد می‌کنیم. این ضربه‌ها باعث می‌شوند تمام نقاط سنگ به خوبی با چسب تماس داشته و سنگ هم‌سطح با کف سالن شود.

در مرحله بعد، درز دور تا دور سنگ را با چسب پودری کاشی پوشش دهید. در انتها لازم است مقدار چسب اضافی را برداشته و سطح سنگ و اطراف آن را تمیز کنید. به این صورت، مراحل لق گیری سنگ کف به اتمام خواهد رسید.

خرید چسب پودری کاشی پارابین 

اگر قصد دارید لق گیری سنگ کف ساختمان خود را به درستی انجام دهید، از چسب پودری کاشی پارابین استفاده کنید. برای تهیه این چسب، کافی است به سایت پارابین مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت کنید. شرکت پارابین، سالهاست در زمینه تولید مواد شیمیایی فعالیت داشته و تمامی محصولات خود را، با کیفیت و مقاومت بالا تولید می‌کند.

از آنجایی که پارابین تولید کننده چسب پودری کاشی است، با حذف قیمت افراد واسطه، قیمتی مناسب برای این محصول ارائه داده است. چسب پودری کاشی پارابین، بر اساس استانداردهای لازم تولید شده و از چسبندگی و استحکام بسیار بالایی برخوردار است. با استفاده از این چسب، دیگر نگران لق شدن سنگ کف نخواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *