مقالات آموزشی پارابین

معرفی مواد نانو سنگ نما

معرفی مواد نانو سنگ نما

مواد نانو سنگ نما، یکی از کاربردی‌ترین محصولات پوششی هستند که در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند. این مواد بدون اینکه تغییری در رنگ و بافت سنگ ایجاد کنند، لایه ای محافظ و عایق بر روی سطح نما ایجاد می‌کنند. پوشش محافظ سنگ نما ضخامتی بسیار کم در مقیاس نانومتر ( یک میلیاردم متر ) دارد، عملا غیر قابل مشاهده است. این پوشش حتی در صورت لمس هم قابل تشخیص نیست. بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی از این مواد برای انواع سنگ‌های نما در هر رنگ و نوعی استفاده کنید.

مواد نانو سنگ نما

معمولا سنگ‌هایی که برای نما استفاده می‌شوند، همگی صاف و صیقلی هستند. با این وجود ممکن است حفره و یا درز‌های بسیار کوچکی بر روی سطح آن‌ها وجود داشته باشد. نفوذ آب و رطوبت از این حفره‌ها با گذشت زمان، موجب ترک خوردن و آسیب دیدن سنگ‌ها می‌شود. با استفاده از مواد نانو سنگ نما می‌توانید تمام حفره‎ها و درزهای موجود در سطح نما را به طور کامل پوشش دهید و نمای ساختمان خود را به راحتی عایق بندی و ضد آب کنید.

مواد نانو سنگ نما علاوه بر سنگ‌های صیقلی، برای سنگ‌های دارای تخلخل نیز مناسب هستند. مواد نانو در هنگام استفاده جذب منافذ سنگ می‌شوند و به این ترتیب مانع نفوذ آب به بخش‌های داخلی می‌شوند. همانطور که می دانید، در فصل‌های سرد سال انجماد آب در درز سنگ‌ها موجب ترک خوردن آن‌ها می‌شود. استفاده از مواد عایق نانو بهترین راه حل برای مقابله با این مشکل است. مواد نانو سنگ را به طور کامل پوشش می‌دهند و ترک خوردن و آسیب دیدن سنگ‌ها جلوگیری می‌کنند.

عایق بندی نمای ساختمان ها با استفاده از مواد نانو سنگ نما

مواد نانو سنگ نما یکی از جدیدترین محصولات شیمیایی ساختمانی است که در چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این فناوری برای افزایش مقاومت سنگ‌ها و محافظت از سطح خارجی نما در برابر عوامل مخرب از جمله تغییرات جوی، نفوذ مایعات و… ایجاد شده است. هدف اصلی تولید این مواد کاهش نفوذ پذیری سنگ و ضد آب کردن سطح آن است و در حال حاضر کشورهای مختلفی در حال تولید مواد نانو و ضد آب هستند.

در این میان عده ای هم با سوء استفاده از اعتماد مردم محصولی بی کیفیت و نامرغوب را تحت عنوان محصولات نانو روانه بازار کرده اند. بنابراین انتخاب محصول استاندارد و مناسب قدری مشکل است. نانو پولیش سنگ نما پارابین یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین تولیدات داخلی است. گروه تحقیقاتی و صنعتی پارابین بیش از 15 سال در حوزه تحقیق و تولید مواد شیمیایی ساختمانی فعالیت دارد. تمامی محصولات این شرکت در آزمایشگاه‌های صنعتی و بر اساس استانداردهای بین المللی ساخته می‌شوند و پس از دریافت گواهینامه تایید و پروانه استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران وارد بازار می شوند. بنابراین شما می‌توانیدبا خیالی آسوده از این محصولات استفاده کنید.

نانو پولیش سنگ شفاف

نانو پولیش سنگ شفاف پاراوکس یکی از بهترین نمونه‌های مواد نانو سنگ نما است که شما می‌توانید از آن برای عایق بندی و تقویت انواع سنگ‌های گرانیت، مرمر، مرمریت، تراورتن، آجر، ماسه سنگ و… استفاده کنید. این محصول پوششی بسیار قوی، تمام آسیب‌های فیزیکی که ممکن است با گذشت زمان در نما ایجاد شود را به طور کامل از بین می‌برد و ظاهر سنگ را مانند روز اول درخشان و زیبا می‌کند. با استفاده نانو پولیش شفاف پاراوکس به راحتی می‌توانید آسیب‌هایی مانند کدر شدن سنگ، از بین رفتن جلا و حالت صیقلی بودن آن، ایجاد خط و خش، سایش، کم رنگ شدن سنگ در اثر تابش مستقیم نور خورشید و… را برطرف کنید.

نانو پولیش سنگ شفاف پاراوکس لایه ای براق و یکدست بر روی سنگ ایجاد می‌کند. این لایه نما را به طور کامل عایق بندی می ‌کند. لایه نانو قابل شستشو است و در صورت نشست گرد و غبار و آلودگی بر آن می‌توانید سنگ را پاک کنید.

نانو پولیش سنگ مشکی

نانو پولیش سنگ مشکی پاراوکس بهترین گزینه برای تقویت و عایق بندی سنگ‌های سیاه است. این محصول با خاصیت کریستال سازی خود تمام حفره‌ها و درزها را پوشش می‌دهد و سنگ را در برابر رطوبت و آلودگی نفوذ ناپذیر می‌کند.

آلودگی و گرد و غبار در سنگ‌های تیره بیشتر از دیگر سنگ‌ها نمایان می‌شود. ایجاد شوره و سفیدک بر روی سنگ تیره نمایی زشت و ناخوشایند ایجاد می‌کند. به کمک محصول نانو پولیش سنگ مشکی پارابین می‌توانید علاوه بر عایق بندی نما، ظاهر سنگ را مثل روز اول سیاه و درخشان کنید. این محصول لایه ای براق و نفوذ ناپذیر بر روی سنگ مشکی ایجاد می‌کند. این لایه قابل شستشو است و در صورت آلوده شدن سنگ شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی سنگ را با استفاده از مواد شوینده پاک کنید.

کلام آخر

در این مقاله به معرفی و بررسی مواد نانو سنگ نما و کاربرد آن‌ها پرداختیم. تمامی سنگ‌ها حتی سنگ ‌های صیقلی نیز همواره تا حدودی رطوبت را جذب می‌کنند. استفاده از مواد نانو سنگ نما موجب ایجاد لایه ای محافظ بر روی سنگ‌ها می‌شود. این محصول بر روی تمام سنگ‌ها حتی سنگ‌های مصنوعی که پایه سیمان نیز دارند، قابل استفاده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید با کارشناسان مجموعه پارابین با شماره 02171057969 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *