رنگ

ایا میشود سنگ را رنگ کرد؟

ایا میشود سنگ را رنگ کرد؟

ایا میشود سنگ را رنگ کرد؟رنگ کردن سنگ یکی از مواردی است می‌تواند به خانه شما حس تازگی و جدیدی را ببخشد. هرچند رنگ آمیزی سنگ های خانه به نظر کار ساده ای میرسد اما آیا اصلاً چنین کاری شدنی هست؟ و اگر جوابتان مثبت است، فکر می‌کنید هرکسی بتواند از پس چنین کاری بر بیاید؟

البته که رنگ کردن سنگ های خانه کاری شدنی است .شما می‌توانید با آموزش مناسب و آماده سازی محیط از طریق تمیز کردن و آستر کردن و با افزودن لایه‌های رنگ چشم‌گیر با سمپاش یا غلتک، هر سطح سنگی را با موفقیت رنگ کنید.

چگونه سنگ های خانه را رنگ آمیزی کنیم؟

رنگ کردن سنگ خانه - پارابین

رنگ کردن سنگ خانه – پارابین

1. آماده سازی سطح

سنگ را برس بزنید که تا حد امکان تمیز شود:

اولین مرحله‌ای که باید انجام دهید این است که سنگ های خانه را با استفاده از یک برس سیمی، طوری تمیز کنید که هرگونه آلودگی از بین برود. در حقیقت ما به یک سطح صاف و تمیز نیاز داریم. اگر به خوبی برس بکشید می‌توانید رسوبات و موادی که در طی سال‌ها روی سنگ ها مانده است را جدا کنید.
ممکن است باتوجه به سطح سنگ و نوع آلودگی به کاغذ سنباده هم نیاز پیدا کنید.

سطح مورد نظر را بشویید:

چربی های روی سنگ مانع از رنگ پذیری خوب سنگ می‌شوند. پس از پاک کردن گرد و غبار سنگ باید با شوینده‌های ملایم سطح سنگ را از هرگونه چربی پاک کنید.
اگر هنگام تمیز کردن سطح سنگ متوجه آسیب و ترک خوردگی روی سنگ شدید حتما آن را تعمیر کنید.

از پرایمر استفاده کنید:

پس از آبکشی و خشک کردن سنگ، بهتر است از پرایمر استفاده کنید. پرایمر نوعی رنگ چسبناک است که اغلب رنگی کدر دارد. این رنگ به سطح سنگ می‌چسبند و اجازه می‌دهد تا رنگ ها بهتر به نظر برسند.

برای استفاده از پرایمر ابتدا یک برس غلتکی یا اسپری را به طور یکنواخت روی سطح مورد نظر بمالید. در بعضی موارد بهتر است چندلایه پرایمر بزنید تا نتیجه کار بهتر شود.قبل از اینکه کار را شروع کنید پرایمر باید به طور کامل خشک شده باشد. پس از خشک شدن پرایمر بررسی کنید که آیا سنگ را به خوبی می‌پوشاند یا به لایه دوم نیاز دارد.

ابزار خود را تمیز کنید:

اگر نیاز به استفاده از همان ابزار مرحله قبلی را دارید، بهتر است که تمامی آنها را کاملاً تمیز کنید و اگر پرایمر به آنها چسبیده، جدا کنید.
البته اگر هم از وسایل قبلی استفاده نمی‌کنید بازهم توصیه می‌کنیم که آنها را تمیز کنید زیرا پرایمر اگر خشک شود و تمیز نشود وسایل را پس از مدتی غیرقابل استفاده می‌کند.

2. انتخاب وسایل مورد نیاز

 1. ابزار نقاشی خود را انتخاب کنید: ابزارهای مختلفی برای رنگ کردن دیوار وجود دارند. غلتک‌های بنایی به صورتی طراحی شده‌اند که کرکی زیادی دارند و می‌توانند به عمیق‌ترین شیارها و گوشه‌ها وارد شوند.
  ممکن است برخی از سنگ ها به قدری زبر باشند که برای رنگ آمیزی آنها نیاز به استفاده از اسفنج داشته باشید. اگر در داخل خانه کار رنگ آمیزی را انجام می‌دهید حتما کف اتاق را با پارچه یا پلاستیک بپوشانید تا کثیف کاری نشود.
 2. از رنگ های مخصوص استفاده کنید: از آنجایی که سنگ ها رطوبت را به خود جذب می‌کنند هرگز از رنگ های روغنی استفاده نکنید زیرا به سطح سنگ آسیب می‌زنند و خیلی دیر خشک می‌شوند.

رنگ های اکریلیک و آهکی بهترین انتخاب هستند و رطوبت سنگ را خارج می‌کنند.

 1. با ضربات یکنواخت رنگ کنید: برای رنگ آمیز از بالا به پایین کار را شروع کنید و سپس با ضربات یکنواخت سطح را رنگ کنید.
  نقاطی که رنگ نشده‌اند را دوباره رنگ کنید و سعی کنید تا تمام سطح به طور یکدست و یکنواخت رنگ شود. هنگام رنگ آمیزی نیز از لباس مخصوص و ماسک استفاده کنید.

3. خشک شدن رنگ

 1. کمی صبر کنید تا رنگ خشک شود: قبل از اینکه پروژه بعدی را شروع کنید باید اجازه دهید تا رنگ شما کاملاً خشک بشود وگرنه لایه قبلی آسیب می‌بیند.
  بسیاری از رنگ ها ممکن است حتی تا 30 روز خشک نشوند. اما رنگی که به خوبی خشک شده است دیگر پوسته پوسته نمی‌شود و ترک هم نمی‌خورد.
 2. پس از خشک شدن لایه دوم رنگ را بزنید: برای دوباره رنگ کردن سنگ قبلی بهتر است پس از خشک شدن کامل لایه اول، لایه دوم را شروع کنید. سعی کنید تمامی نقاط را به طور یکنواخت و با همان رنگ، نقاشی کنید.
 3. پس از اتمام کار، محیط را تمیز کنید: پس از آنگه رنگ خشک شد، قطرات رنگی که به اطراف یا کناره چارچوب های درها ریخته شده را با حلال های مناسب و ملایم پاک کنید. تا جایی که ممکن است از ابزار و وسایل تیز برای برداشتن رنگ استفاده نکنید.

پیشنهاد ویژه:

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال  ایا میشود سنگ را رنگ کرد؟ پاسخ بدهیم. وبسایت پارابین بهترین محصولات ساختمانی اعم از رنگ سنگ، چسب سنگ، واکس سنگ و… را در اختیار مشتریان عزیر قرار میدهد. رنگ سنگ پارابین یکی از بهترین رنگ های موجود در بازار است که با فرمولاسیون اسپانیا تولید و عرضه می‌شود. برای خرید این رنگ می‌توانید از طریق وبسایت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *