رنگ

رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران

رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران

رنگ آمیزی ساختمان همانقدر که کار دشواری است باعث زیبایی ساختمان نیز می شود. برای سفارش و خرید رنگ برای رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران می توانید از طریق وبسایت پارابین اقدام کنید و بهترین رنگ ها را سفارش دهید. در این مقاله برای اینکه با کار رنگ آمیزی ساختمان بیشتر آشنا شوید مراحل انجام را قدم به قدم برای شما توضیح خواهیم داد. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

رنگ های مورد استفاده برای رنگ آمیزی ساختمان

رنگ هایی که ممکن است بنا به درخواست مشتری یا نظر نقاش ساختمان استفاده شوند عبارتند از:

  • رنگ اپوکسی
  • رنگ استخری
  • رنگ اکریلیک
  • رنگ نانو
  • رنگ روغنی

البته رنگ مورد نظر شما باید دارای ویژگی هایی همچون: ضد اشتعال، قابل شستشو، مقاوم در برابر گرد و خاک و رطوبت و… باشد.

مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران

مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران -پارابین

مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران -پارابین

در قسمت بعد مراحل رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران توسط گروه پارابین لیست شده است:

آماده سازی ساختمان

قبل از هرچیزی باید شرایط ساختمان را برای نقاشی مهیا کنید. برای این کار لازم است تا ابتدا دیوارها را تمیز کنید و اجازه دهید خشک شوند.

این کار را با یک برس و ظرف آب نیز می توانید انجام دهید اما متخصصان از کارواش های مخصوص برای شستن دیوارها استفاده می کنند که قطعا نتیجه بهتری دارد.

پس از اینکه دیوارها تمیز شدند، نوبت به کندن رنگ های پوسته شده می رسد.

در این مرحله باید قسمت هایی که دارای پوسته رنگ است را جدا کنید. عدم انجام این کار باعث می شود رنگ جدید دارای مشکلات فراوانی شود.

حالا نوبت به سنباده رسیدن سطح قدیمی می رسد. با این کار می توانید تا حدی رنگ های قبلی را پاک کنید و سطحی یکدست داشته باشید.

پس از آن بهتر است سطح را چک کنید و اگر شکاف یا ترکی روی دیوارها است آن را برطرف کنید تا رنگ جدید به خوبی روی سطح بنشیند.

رنگ آمیزی نما

پس از اینکه آماده سازی های لازم را انجام دادید نوبت به بخش مهم کار یعنی رنگ آمیزی نمای ساختمان می رسد. به منظور تسلط بیشتر روی کار بهتر است از قلم مو استفاده کنید. زیرا استفاده از اسپری نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد و غلتک نیز پوشش مناسبی برای نمای ساختمان ندارد و نهایتاً برای رنگ آمیز در یا قطعه ای آجرهای خانه مناسب است.

یکی از موارد ساده ولی تاثیر گذاری که خیلی اوقات نادیده گرفته می شود، تمیز بودن وسایل کار است! مثلا قلم موی شما باید پس از هربار رنگ شسته و در رنگ دیگری وارد شود، همچنین پس از اتمام کار نیز باید تمامی وسایل تمیز شوند. مورد دیگر این است که زمانی که کار رنگ آمیزی را شروع می کنید مراقب آب و هوا نیز باشید، قطعاً هوای بارانی اجازه کار به شما نمی دهد و تمامی زحماتتان به هدر خواهد رفت.

هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران - پارابین

هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران – پارابین

پس جهت رنگ آمیزی نما داریم:

ترتیب رنگ آمیزی از سمت بالا به پایین و از چپ به راست است تا کثیف کاری به حداقل برسد. در این زوایا نیز دید بهتری نسبت به نقاطی که رنگ نشده اند خواهید داشت. همچنین کار را به نحوی شروع کنید که هماهنگ با نور خورشید باشد یعنی شما ابتدا جایی را رنگ کنید که خورشید چند دقیقه دیگر به آن می رسد! و نکته آخر این است که آگاهانه و با توجه به شرایط آب و هوایی محیط خود رنگ مناسب را انتخاب کنید. زیرا ممکن است یک نوع رنگ در هوای بارانی و رطوبت پوسته پوسته شود و ظاهر زشتی به ساختمان شما بدهد.

البته اگر رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران را به فردی متخصص سپرده باشید دیگر نیاز به رعایت این نکات نیست. زیرا متخصصان  با بهترین و به روزترین تکنولوژی در اسرع وقت و با بهترین نتیجه کار رنگ آمیزی ساختمان شما را به پایان می رسانند.

هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران

هزینه رنگ آمیزی نما یک مورد ثابت و مشخصی نیست. این کار به موارد زیادی از جمله مساحت رنگ آمیزی، نوع رنگ و متریالی که قرار است استفاده شود، کیفیت کار و … بستگی دارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با قسمتی از نحوه رنگ آمیزی نمای ساختمان آشنا کنیم تا اگر تمایل به انجام اینکار توسط افراد متخصص داشتید، بهتر بتوانید روی کار آنها نظارت کنید. به یادداشته باشید که رنگ آمیزی مخصوصا رنگ آمیزی نما کار تخصصی است و هر فرد بی تجربه ای نمی تواند از پس آن برآید مخصوصا که برای رنگ آمیزی در ارتفاع نیاز به داربست یا طناب است. برای رنگ آمیزی ساختمان خود می توانید استادکار مربوطه را از وبسایت هایی مانند دیوار پیدا کنید.

پس قبل از هر اقدامی بهتر است تحقیقات کامل را انجام داده و سپس تصمیمی آگاهانه و درست بگیرید. برای ارتباط با کارشناسان وبسایت پارابین می توانید از طریق راه های ارتباطی که در سایت قرار داده شده و همچنین شماره های 02171057988 – 09125007543 – 09124065886 با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *