واکس

اطلاعات کامل درباره ی از بین بردن جای اسید روی سنگ

اطلاعات کامل درباره ی از بین بردن جای اسید روی سنگ

 استفاده از انواع سنگ های زیبا و گران قیمت در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان ها بسیار متداول است. در مواردی ممکن است رنگ و زیبایی ظاهری سنگ به علت ریخته شدن اسید از بین رود. در این مطلب قصد داریم به راه حل های از بین بردن جای اسید روی سنگ بپردازیم.

راه حل های پاک شدن اسید از روی سنگ

ریخته شدن اسید بر روی سنگ باعث کدری و از بین رفتن شفافیت آن می شود. شستشوی سنگ با انواع مواد اسیدی مانند جرم گیر و وایتکس می تواند این مشکل را به وجود آورد. در ابتدا شما باید نسبت به پاک کردن اسید از روی سنگ اقدام نمایید. استفاده از آب و مواد شوینده ی مخصوص سنگ می تواند اسید را پاک نماید. البته بعد از شستشو شاهد کدر شدن و از دست رفتن شفافیت سنگ خواهید شد.

چگونه لکه آبلیمو را از روی سنگ پاک کنیم-پارابین

راه حل های پاک شدن اسید از روی سنگ-پارابین

چگونه شفافیت از دست رفته ی سنگ را بازگردانیم؟

بعد از ریختن هر نوع اسیدی بر روی سنگ شفافیت و جلای آن از بین می رود. یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد در این مواقع بازگرداندن شفافیت سنگ است. احتمالا این ذهنیت را دارید که هیچ راه حل کاربردی برای جلا دادن دوباره به سنگ وجود ندارد اما باید بدانید که اینطور نیست. شما می توانید با استفاده از واکس سنگ شفافیت هر نوع سنگی را بازگردانید. برای از بین بردن جای اسید روی سنگ می توانید از واکس مخصوص سنگ استفاده کنید. به طور کلی دو نوع واکس مشکی و شفاف برای جلا بخشیدن به سنگ وجود دارد.

واکس سنگ مشکی برای از بین بردن جای اسید روی سنگ

واکس سنگ مشکی یکی از بهترین و کاربردی ترین محصولات برای بازگرداندن جلای سنگ های مشکی می باشد. توجه داشته باشید که این محصول برای از بین بردن جای اسید روی سنگ مشکی استفاده می شود. پاراوکس مشکی در موارد مختلف دیگری مانند از بین رفتن صیقل در اثر سایش، آفتاب سوختگی و آسیب بافت سنگ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه در دکوراسیون داخلی فضای خود از سنگ مشکی استفاده نموده اید بهتر است حتما یک واکس سنگ مشکی تهیه نمایید. سنگ های سیاه ممکن است در طول زمان دچار سفیدک شوند. در صورتی که به صورت دوره ای از یک واکس باکیفیت استفاده نمایید از به وجود آمدن این سفیدک ها جلوگیری خواهید نمود.

با استفاده از این واکس علاوه بر افزایش درخشندگی و جلا، جذب مایعات غیر اسیدی در سنگ نیز کمتر می شود. مایعات غیر اسیدی مانند چای، قهوه و انواع نوشیدنی ها هستند که در طول زمان می توانند تاثیرات منفی را بر روی رنگ و شکل سنگ داشته باشند. جالب است بدانید با استفاده از این واکس در هنگام تمیز کردن سنگ نیز گرد و غبار روی آن را راحت تر حذف خواهید نمود.

واکس سنگ شفاف - پارابین

واکس سنگ شفاف – پارابین

واکس سنگ شفاف

یکی از مهم ترین سوالاتی که اغلب افراد بعد از ریخته شدن اسید می پرسند، این است که با استفاده از چه محصولی می توان شفافیت سنگ غیر مشکی را بازگرداند. از بین بردن جای اسید روی سنگ غیر مشکی اهمیت زیادی برای افراد به خصوص خانم های خانه دار دارد. واکس سنگ شفاف و یا پاراوکس یک محصول بسیار کاربردی برای از بین بردن جای اسید روی سنگ می باشد. واکس شفاف با داشتن خاصیت کریستال سازی باعث بازگشت شفافیت و جلای سنگ می شود. اگر قصد مراقبت از سنگ های داخل فضای ساختمان را دارید بهتر است به صورت دوره ای از این محصول استفاده نمایید.

در صورت پاک نشدن اسید باید چه کرد؟

در اغلب اوقات با استفاده از واکس سنگ می توان جای اسید روی سنگ را از بین برد اما در برخی از مواقع به دلیل نفوذ اسید به لایه های زیرین شفافیت سنگ غیر قابل بازگشت است. حقیقتا در چنین شرایطی با استفاده از واکس نمی توان سنگ را به شکل روز اول درآورد. قطعا سوال اساسی در این شرایط این است که چگونه می توان جای اسید را از بین برد؟ استفاده از رنگ سنگ برای ترمیم ظاهر یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن جای اسید روی سنگ می باشد.

رنگ مشکی برای از بین بردن جای اسید روی سنگ

در صورتی که قصد ترمیم سنگ مشکی خود را دارید بهتر است از رنگ سنگ مشکی استفاده نمایید. این رنگ یکی از بهترین محصولات برای بازگرداندن کیفیت سنگ مشکی گرانیت است. جالب است بدانید که این رنگ هیچ تغییری در طرح و سطح سنگ ایجاد نمی کند. براق و خوش رنگ بودن سنگ های مشکی اهمیت بسیار زیادی دارد. وجود هرگونه لکه و کدری بر روی آن ها می تواند کل دکوراسیون محیط را تحت تاثیر قرار دهد. برای از بین بردن کدری سنگ که در اثر آفتاب سوختگی و سایش طولانی مدت به وجود آمده است نیز می توان از این رنگ استفاده نمود.

سخن آخر

در آخر باید به این موضوع اشاره کنیم که بعد از ریخته شدن هرگونه ماده و اسیدی بر روی سنگ نیازی به نگرانی نیست. در حال حاضر با استفاده از انواع محصولات مانند واکس سنگ مشکی، واکس سنگ شفاف و رنگ سنگ مشکی می توان به راحتی شفافیت و جلای سنگ را ترمیم نمود. توصیه می شود برای از بین بردن جای اسید روی سنگ حتما از افراد متخصص کمک بگیرید. نحوه ی صحیح استفاده از واکس و رنگ سنگ موضوع بسیار مهمی است. استفاده از این محصولات با روش های غیر استاندارد می تواند به سنگ های شما آسیب وارد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *