مقالات آموزشی پارابین

مراحل ترمیم سنگ شکسته با چسب سنگ

مراحل ترمیم سنگ شکسته با چسب سنگ

چگونه به ترمیم سنگ شکسته بپردازیم؟ برای ترمیم سنگ از چه چسبی استفاده کنیم؟ بهترین راه حل برای ترمیم سنگ، استفاده از چسبی است که مقاومت و چسبندگی بالایی داشته باشد تا به خوبی بتواند دو تکه سنگ را کنار هم نگهداری کند. اگر سنگ نما دچار شکستگی شود و از چسبی مقاوم برای اتصال آن استفاده نکنید، ممکن است پس از مدتی کوتاه، شاهد سقوط سنگ و ایجاد خسارات جانی شوید.

بنابراین باید بهترین چسب سنگ را برای ترمیم سنگ شکسته استفاده کنید. برای اطلاع از مراحل ترمیم سنگ و آشنایی با بهترین چسب سنگ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ترمیم سنگ شکسته

سنگ‌ها یکی از پرطرفدارترین مصالحی هستند که برای نمای ساختمان استفاده می‌شوند. با وجود اینکه سنگ‌ها از سختی و زیبایی خاصی برخوردارند اما می‌توانند در اثر ضربه‌ای محکم، شکسته شوند. زمانی که سنگ‌های نما یا کف ساختمان دچار شکستگی می‌شوند، زیبایی و جذابیت محیط را دچار نقص می‌کنند. برای برطرف کردن این نقص، باید سنگ را تعویض یا ترمیم کنید. معمولا تعویض سنگ شکسته شده نسبت به تعمیر آن، نیاز به هزینه و وسایل بیشتری دارد. به همین دلیل بیشتر افراد سنگ‌های شکسته شده را تعمیر می‌کنند.

دقت کنید که ترمیم سنگ شکسته شده باید با ظرافت و دقت زیادی انجام شود تا زیبایی ظاهری سنگ از بین نرود. گاهی ممکن است شرایط و زمان کافی برای استفاده از افراد متخصص در این کار را نداشته باشید. به همین دلیل باید از روش ترمیم سنگ شکسته آگاه باشید تا بتوانید این کار را به تنهایی انجام دهید.

مراحل ترمیم سنگ شکسته با استفاده از چسب سنگ

برای ترمیم سنگ شکسته، ابتدا چسب محکم و مقاومی را تهیه کنید تا پس از مدتی شاهد باز شدن محل تعمیر نشوید. سپس مراحل زیر را با دقت و توجه انجام دهید:

  • ابتدا سطح هر دو قسمت سنگ که قرار است به هم متصل شوند را سنباده بزنید. با این کار، چسبندگی بهتر انجام می‌شود. پس از سنباده زنی، سطح و لبه سنگ‌ها را با استفاده از پارچه نخی به خوبی تمیز کنید. برای جمع کردن کامل سنگ‌های پودر شده، می‌توانید از جاروبرقی کمک بگیرید.
  • حتما در محیطی این کار را انجام دهید که تهویه مناسبی داشته باشد. برخی از چسب سنگ‌ها، گاز یا دود قوی تولید می‌کنند که استنشاق آنها برای شما مناسب نیست.
  • در این مرحله باید چسب سنگ را آماده کرده و به قسمت‌ شکسته شده سنگ بزنید. پیشنهاد ما به شما، استفاده از چسب سنگ اپوکسی پارافیکس است. این چسب خاصیت چسبندگی بسیار بالایی داشته و می‌تواند انواع سنگ ساختمانی از جمله سنگ مرمر، گرانیت و… را به خوبی بچسباند. از این چسب برای چسباندن چوب، صفحه‌های پیش ساخته بتنی، درزگیری لوله بتنی و محصولات فایبر گلاس نیز استفاده می‌کنند.
  • از آنجایی که چسب اپوکسی پارافیکس دارای ساختاری دو جزئی می‌باشد، باید مقدار مناسبی از هر جزء را با یکدیگر مخلوط کنید. برای ترکیب مقدار درست، می‌توانید از دستورالعمل روی جعبه استفاده کنید. پس از مخلوط کردن دو جزء چسب، میزان مشخصی از آن را به قسمت‌های شکسته شده بزنید. سپس هر دو قسمت سنگ را به گونه‌ای کنار هم قرار دهید که روی هم لیز نخورند و ثابت باقی بمانند.
  • در این مرحله با توجه به زمانی که برای خشک شدن چسب تعریف شده، صبر کنید تا دو طرف سنگ به خوبی محکم شوند.
  • پس از چسبیدن کامل سنگ، از سنباده استفاده کنید و بیرون زدگی‌های چسب را جدا کنید. سپس با استفاده از دستمال نمدار، سطح سنگ را به خوبی تمیز کنید. به این صورت، مراحل ترمیم سنگ شکسته به اتمام خواهد رسید.

خرید چسب سنگ اپوکسی پارافیکس از پارابین

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی وجود دارند که برای ترمیم سنگ شکسته، چسب سنگ دو جزئی تولید می‌کنند. در میان این شرکت‌ها، کارخانجات پارابین یکی از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان چسب سنگ می‌باشد. پارابین سالهای زیادی است که در زمینه تولید مواد شیمیایی از جمله چسب سنگ اپوکسی پارافیکس، فعالیت می‌کند. تمامی محصولاتی که در این شرکت تولید می‌شوند، دارای ضمانت کیفیت و استانداردهای جهانی می‌باشند.

از آنجایی که شرکت پارابین تولید کننده چسب سنگ اپوکسی پارافیکس است، این محصول را با قیمتی مناسب‌تر از بازار به مشتریان عرضه می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید چسب سنگ با کیفیت و قیمت مناسب را دارید، چسب اپوکسی پارافیکس را از پارابین تهیه کنید. برای این کار کافی است سفارش خود را در سایت پارابین ثبت کنید. در صورتی که برای ثبت سفارش یا خرید نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید با شماره‌ 02171057969 تماس برقرار کنید. کارشناسان فروش پارابین، تمامی راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان به شما ارائه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *