مقالات آموزشی پارابین

آموزش ترمیم لب پریدگی کف

آموزش ترمیم لب پریدگی کف

چگونه ترمیم لب پریدگی کف را انجام دهیم؟ چه عواملی موجب لب پر شدن کاشی و سرامیک کف خواهند شد؟ بهترین ماده برای ترمیم لب پریدگی کاشی و سرامیک چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لب پر شدن کاشی و سرامیک کف

از آنجایی که کاشی و سرامیک از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردارند، از آنها برای نمای کف ساختمان استفاده می‌کنند. اگر کاشی یا سرامیک به دلایل مختلفی دچار شکستگی یا لب پریدگی شوند، زیبایی محیط را دچار نقص خواهند کرد. به همین دلیل لازم است با نحوه ترمیم لب پریدگی کف آشنا باشید تا در صورت بروز این اتفاق، بتوانید زیبایی را به نمای کف ساختمان بازگردانید.

علت لب پریدگی کاشی و سرامیک کف

لب پریدگی کاشی و سرامیک می‌تواند به دلایل زیر ایجاد شود:

کیفیت غیر استاندارد

اگر کاشی و سرامیک از مواد اولیه مناسبی تولید نشوند، کیفیت مطلوبی نخواهند داشت. همین کیفیت کم و ظرافت بیش از حد، موجب لب پریدگی کاشی و سرامیک در اثر ضربات کوچک خواهد شد. همچنین اگر برای نصب آنها از ملات یا چسب استاندارد استفاده نشود، پس از مدت کوتاهی شاهد لب پریدگی کاشی و سرامیک خواهید بود.

تغییرات دما

اگر دمای محیط دچار تغییرات ناگهانی مانند سرما یا گرمای شدید شود، کاشی و سرامیک به شدت آسیب پذیر خواهند شد. در این صورت، با فشار یا ضربات کوچک، دچار لب پر شدن خواهند شد.

مقاومت کاشی و سرامیک

لازم است بدانید که کاشی و سرامیکی که برای نمای کف و دیوار استفاده می‌شوند، از لحاظ مقاومت با یکدیگر متفاوت هستند. به همین دلیل باید هنگام خرید، کاشی و سرامیک متناسب با محیط و دارای مقاومتی مطلوب خریداری کنید.

ضربه خوردن

کاشی و سرامیک هرچند از کیفیت و مقاومت بالایی برخوردار باشند، باز هم برخورد اجسام تیز و سنگین روی آنها باعث لب پریدگی و ترک خوردنشان خواهد شد. به همین دلیل با مراقبت از کاشی و سرامیک، نیاز به ترمیم لب پریدگی کف نخواهید داشت.

آموزش ترمیم لب پریدگی کف

روش‌های متفاوتی برای ترمیم لب پریدگی کف وجود دارند که با توجه به مقدار شکستگی کاشی و سرامیک، می‌توانید از آنها استفاده کنید. از کاربردی‌ترین روش‌های ترمیم می‌توان موارد زیر را معرفی کرد:

  • ترمیم با چسب کاشی
  • رنگ آمیزی کاشی و سرامیک

ترمیم لب پریدگی کف با چسب

یکی از سریعترین و راحت‌ترین راه‌ها برای ترمیم لب پریدگی کاشی و سرامیک، استفاده از چسب است. چسب سنگ اپوکسی پارافیکس و چسب کاشی پودری، دارای قدرت چسبندگی بالا بوده و در برابر نفوذ آب به کاشی بسیار مقاوم می‌باشند. استفاده از این چسب‌ها باعث افزایش سرعت انجام کار و کاهش هزینه‌های جانبی خواهد شد. مراحل استفاده از چسب سنگ به صورت زیر می‌باشد:

ابتدا با استفاده از یک برس خشک و دستمال نمدار، آلودگی‌های اطراف شکستگی را برطرف کنید. پس از خشک شدن سطح، هر دو جزء چسب سنگ اپوکسی را به میزان مناسب با یکدیگر مخلوط کنید. با استفاده از یک کاردک، چسب را روی محل شکستگی بکشید. در صورتی که قسمت لب پر شده را در اختیار دارید، آن را روی چسب در محل خود قرار دهید. سپس با استفاده از کاردک و دستمال، اضافی چسب را از سطح کاشی یا سرامیک جدا کنید. پس از خشک شدن چسب با کمک سنباده، سطح کاشی را صاف و صیقلی کنید. برای ترمیم لب پریدگی کف با چسب کاشی پودری، کافی است به جای چسب سنگ اپوکسی از این چسب استفاده کنید.

ترمیم لب پریدگی کف با رنگ آمیزی

در صورتی که لب پریدگی به صورتی است که نمی‌توان آن را در جای خود چسباند، از روش رنگ آمیزی استفاده کنید. برای این کار باید مقداری رنگ شبیه رنگ کاشی و سرامیک را با چسب سنگ اپوکسی پارافیکس یا چسب کاشی پودری مخلوط کنید. سپس با استفاده از کاردک، این ترکیب را روی قسمت لب پریدگی قرار دهید. پس از این مرحله، با کمک کاردک و دستمال مقدار اضافی چسب را جدا کنید. مراحل ترمیم لب پریدگی کف در اینجا به اتمام خواهد رسید.

خرید چسب سنگ و کاشی از پارابین

اگر برای ترمیم لب پریدگی کف نیاز به چسبی قوی، سریع و مقاوم در برابر نفوذ آب دارید، چسب سنگ اپوکسی پارافیکس یا چسب کاشی پودری را تهیه کنید. برای خرید این دو چسب بی‌نظیر کافی است به قسمت محصولات سایت پارابین مراجعه کنید. در این قسمت، ویژگی‌ها، محل کاربرد و نوع استفاده از هر دو چسب برای شما بیان شده است. شرکت پارابین مدت زیادی است که در زمینه تولید مواد شیمیایی فعالیت دارد. تمام محصولات این شرکت، از کیفیت و مقاومت بالایی در برابر تغییرات دما، نفوذ آب و ضربه برخوردارند.

از آنجایی که شرکت پارابین تولید کننده این دو چسب است، این محصولات را با قیمتی مناسب‌تر از بازار به شما ارائه خواهد داد. بنابراین با خرید از پارابین، محصولی مرغوب، با کیفیت و قیمت مناسب در دست خواهید داشت. اگر برای خرید یا انتخاب محصول به راهنمایی نیاز دارید، می‌توانید از کارشناسان فروش پارابین کمک بگیرید. شماره 02171057969 جهت تماس با کارشناسان پارابین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *