مقالات آموزشی پارابین

آموزش ترمیم سنگ نمای ساختمان

آموزش ترمیم سنگ نمای ساختمان

با توجه به اینکه ریزش نمای سنگی باعث از بین رفتن زیبایی ساختمان می‌شود، ترمیم سنگ نمای ساختمان به شما کمک می‌کند تا این مشکل را به خوبی برطرف کنید. ریزش سنگ نما به دلایل مختلفی از جمله تغییرات شدید دما، فرونشست زمین، زلزله، سنگ کاری بی کیفیت و… اتفاق می‌افتد. اگر ترمیم نما به موقع و به درستی انجام نشود، ممکن است خطرات جانبی بیشتری به وجود آورد. در ادامه این مقاله، تاثیرات ریزش سنگ نما و روش ترمیم آن را برای شما بیان خواهیم کرد.

ریزش سنگ نمای ساختمان

هنگامی که برای نصب سنگ نما از چسب یا ملات با کیفیتی استفاده نشود، پس از مدتی سنگ نما از سطح ساختمان جدا خواهد شد. اگر ریزش سنگ نما روی افراد یا خودروها اتفاق بیفتد، خسارات جانی و مالی شدیدی به وجود خواهد آورد. پس از ریزش سنگ نما، باید در اولین فرصت نسبت به ترمیم آن اقدام کنید زیرا ریزش یک سنگ، خبر از سست بودن و آسیب پذیر شدن نما می دهد.

با ریزش یک سنگ، قسمت‌هایی که تحت تاثیر مستقیم هوا قرار می‌گیرند، در زمان کوتاهی تخریب خواهند شد. نفوذ باران به لایه زیرین سنگ‌ها و تغییرات ناگهانی دما باعث ریزش زودهنگام سنگ‌های دیگر خواهد شد.

روش ترمیم سنگ نمای ساختمان

یکی از رایج‌ترین روش های ترمیم سنگ نمای ساختمان، استفاده از چسب سنگ است. پیشنهاد  ما به شما، استفاده از چسب سنگ اپوکسی پارافیکس می‌باشد. این چسب دارای ساختار دو جزئی بوده و مقاومت زیادی در برابر ضربه، گرما و نفوذ آب از خود نشان می‌دهد. از این چسب برای ترمیم انواع سنگ نما، از جمله سنگ مرمر، گرانیت و… استفاده می‌کنند. روش ترمیم سنگ نمای ساختمان با چسب سنگ اپوکسی به صورت زیر است:

  1. ابتدا محل سنگ جدا شده را با استفاده از کاردک یا برس تمیز کنید.
  2. سپس ملات یا سیمان پشت سنگ جدا شده را، با کمک کاردک جدا کنید. دقت کنید که پشت سنگ و محل قرار گرفتن آن، به طور کامل تمیز شده باشند.
  3. پس از آن، با توجه به دستورالعمل روی بسته چسب، مقدار مناسب از هر جزء آن را جدا کرده و با هم مخلوط کنید.
  4. چسب آماده شده را با دقت روی تمام قسمت‌های سنگ و نما بکشید.
  5. سپس سنگ جدا شده را در جای خود قرار داده و اجازه دهید تا گیرایی چسب کامل شود.
  6. در مرحله آخر با استفاده از کاردک و دستمال مرطوب، چسب اضافی که از اطراف سنگ بیرون آمده را جدا کرده و تمیز کنید.

در اینجا مراحل ترمیم سنگ نمای ساختمان با چسب سنگ به اتمام خواهد رسید. اگر مایل باشید می‌توانید بعد از ترمیم سنگ نمای ساختمان از مواد براق کننده سنگ، جهت براق کردن و تقویت سنگ نمای ساختمان خود استفاده کنید. در این صورت ساختمان نمایی زیبا و چشم نواز خواهد داشت.

یکی دیگر از راه‌های ترمیم سنگ نمای ساختمان، استفاده از پیچ و رولپلاک است. برای این کار باید دقت کنید که پیچ و رولپلاک سنگ جدا شده کافی نیست و باید نماهای اطراف آن نیز، ترمیم شوند. همچنین سوراخ کردن و دریل کاری نما، باعث آسیب دیدن نماهای اطراف خواهد شد. بنابراین انجام این روش باید توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد.

خرید آنلاین چسب سنگ برای ترمیم سنگ نمای ساختمان

اکثر افراد به دلیل مشغله کاری، ترافیک شهری و فاصله زیاد تا فروشگاه، خرید آنلاین را جایگزین خرید حضوری می‌کنند. جستجوی فروشگاهی معتبر که محصولات با کیفیت و قیمت مناسب ارائه دهد، کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل، ما به شما پیشنهاد خرید آنلاین از شرکت پارابین را می‌دهیم. از آنجایی که شرکت پارابین سابقه طولانی در تولید و فروش محصولات شیمیایی دارد، می‌توانید خرید آنلاین خود را به خیال راحت انجام دهید. با خرید آنلاین چسب سنگ پارابین، در هزینه و زمان خود صرفه جویی خواهید کرد.

مزایای خرید چسب سنگ اپوکسی پارافیکس از پارابین

در حال حاضر شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید چسب سنگ فعالیت دارند. شرکت پارابین، یکی از معتبرترین و بهترین تولیدکنندگان چسب سنگ دوجزئی می‌باشد. چسب سنگ اپوکسی پارافیکس، طبق استانداردهای جهانی و با استفاده از مواد اولیه با کیفیت، در شرکت پارابین تولید می‌شود. از آنجایی که این شرکت تولید کننده محصولات شیمیایی از جمله چسب سنگ می‌باشد، این محصول را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به مشتریان عرضه می‌کند.

اگر برای ترمیم سنگ نمای ساختمان قصد خرید چسب سنگ را دارید، به قسمت محصولات سایت پارابین مراجعه کنید. در این قسمت، ویژگی، محل کاربرد و نوع استفاده از چسب سنگ اپوکسی پارافیکس قابل مشاهده است. در صورتی که برای خرید و سفارش محصول نیاز به راهنمایی داشتید، با شماره 02171057969 تماس برقرار کنید. کارشناسان فروش پارابین، پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *