مقالات آموزشی پارابین

آشنایی با جدیدترین رنگ نمای ساختمان

آشنایی با جدیدترین رنگ نمای ساختمان

در بین رنگ نماهای موجود، جدیدترین رنگ نمای ساختمان چیست؟ برای خرید رنگ نما به چه مواردی دقت کنیم؟ تفاوت رنگ نماهای ساختمان در چیست؟ برای یافتن پاسخ این سوالات، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رنگ نمای ساختمان چیست؟

امروزه برای محافظت از نمای ساختمان در برابر اشعه خورشید، آلودگی هوا و دیگر عوامل آسیب زننده، از رنگ نما استفاده می‌کنند. رنگ نما لایه ای است که روی نمای ساختمان قرار گرفته و به جز جنبه محافظتی، برای زیبایی و جذابیت ساختمان استفاده می‌شود. برخی ساختمان‌ها نمایی شبیه به هم دارند و به مرور زمان، جلوه یکنواخت آنها خسته کننده می‌شود.

برای از بین بردن این یکنواختی نیز می توان از رنگ نمای ساختمان استفاده کرد. در حال حاضر شرکت‌های متعددی در حال تولید رنگ نماهای مختلف هستند. در ادامه جدیدترین رنگ نمای ساختمان را به شما معرفی می‌کنیم تا در صورت نیاز، بتوانید بهترین و به روز‌ترین رنگ نما را تهیه کنید.

جدیدترین رنگ نمای ساختمان

برای تولید رنگ نمای ساختمان به شرایط آب و هوایی، میزان آلودگی هوا، تابش خورشید و مواردی دیگر توجه می‌کنند. با گذشت زمان و تغییر این شرایط، رنگ نماهایی با فرمولاسیون جدید تولید می‌شوند. این رنگ نماها بیشترین تناسب را با شرایط ساختمان‌ها خواهند داشت. جدیدترین رنگ نماها به صورت زیر می‌باشند.

  • رنگ مشکی گرانیت پارابین

این رنگ نما به عنوان جدیدترین رنگ نمای ساختمان شناخته می‌شود. شرکت پارابین در تولید این رنگ، تمامی شرایط جوی و محیطی موثر بر سنگ گرانیت را در نظر گرفته است. همچنین، تمام استانداردهای لازم برای ساخت رنگ نمایی مقاوم را رعایت کرده تا رنگ نمایی با بهترین کیفیت، به دست مشتریان برساند. اگر سنگ گرانیت کدر شده باشد یا کیفیت و مقاومت خود را از دست داده باشد، بهترین رنگ نما برای احیای آن، رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت از شرکت پارابین است.

رنگ مشکی گرانیت، مقاومت بالایی در برابر اشعه خورشید و شرایط جوی داشته و از کشسانی مطلوبی برخوردار است. زمان مورد نیاز برای خشک شدن این رنگ کوتاه بوده و اجرای آن به راحتی امکان پذیر است.

  • رنگ کنیتکس

رنگ کنیتکس یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین رنگ نماهای ساختمان است. این رنگ مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب داشته و مانع از نفوذ آب به بافت اصلی نما می‌شود. رنگ کنیتکس مقاومت زیادی در برابر اشعه مضر خورشید و تاثیر مواد شیمیایی دارد. این رنگ در شرایط آب و هوایی مختلف استحکام خود را حفظ کرده، به راحتی قابل استفاده بوده و طول عمر زیادی دارد. امکان استفاده از این رنگ برای تمامی نماها وجود دارد. به همین دلایل، این رنگ را جزو جدیدترین رنگ نمای ساختمان می‌دانند.

  • رنگ نمای مخصوص سمنت بورد

این رنگ نما بر پایه آب ساخته شده و از آن برای محافظت از دیوارهای سمنت بورد استفاده می‌کنند. رنگ مخصوص سمنت بورد، لایه ای مقاوم در برابر صدمات شیمیایی و فیزیکی برای دیوارهای سمنت بورد ایجاد می‌کند. زیبایی ایجاد شده توسط این رنگ، امری غیر قابل انکار است.

  • رنگ فول الاستیک

از این رنگ نما می‌توان برای سطح‌های چوبی، فلزی، سیمانی و سمنت بورد استفاده کرد. رنگ فول الاستیک بر پایه آب، اکریلیک و رزین تولید می‌شود. از مزایای این رنگ نما می‌توان به مقاومت در برابر نفوذ آب، طول عمر زیاد و زیبایی منحصر به فرد آن اشاره کرد. در دسته جدیدترین رنگ نمای ساختمان، رنگ فول الاستیک نیز قابل جایگذاری است.

  • رنگ اکریلیک

رنگ اکریلیک، یکی از خاص‌ترین رنگ نماهای ساختمان است که شامل دو دسته حلال در آب و حلال در نفت می‌شود. این رنگ نما، آسیبی به محیط زیست وارد نکرده و در عین زیبایی، از کیفیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که رنگ اکریلیک بر پایه آب ساخته شده، در حلال‌های گوناگون حل نمی‌شود. همچنین این رنگ تحت تاثیر دما و رطوبت قرار نگرفته و آسیب نمی‌بیند. به همین دلیل، امکان استفاده از آن در تمام شرایط آب و هوایی وجود دارد.

رنگ اکریلیک به زمان کمی برای خشک شدن نیاز دارد. در صورتی که بعد از اجرا، این رنگ مورد پسند شما نبود، می‌توانید آن را با استفاده از مدیوم‌ها تغییر دهید. این رنگ قابلیت شستشو داشته و پس از استفاده، بوی نامطبوعی ایجاد نمی‌کند.

 

خرید جدیدترین رنگ نمای ساختمان

با توجه به مواردی که گفته شد، می‌توان رنگ مشکی گرانیت پارابین را به عنوان جدیدترین رنگ نمای ساختمان معرفی کرد. این رنگ با تمام شرایط آب و هوایی سازگار بوده و به راحتی قابل اجرا می‌باشد. برای خرید رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت، کافی است به سایت پارابین مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با شماره 02171057969 تماسل بگیرید. در قسمت محصولات این سایت، نحوه استفاده از این رنگ به صورت متن و کلیپ قابل مشاهده است. با خرید رنگ مشکی گرانیت پارابین، بهترین و مقاوم‌ترین رنگ نما را برای ساختمان خود تهیه خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *