مقالات آموزشی پارابین

بررسی قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب

بررسی قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب

ممکن است برای شما نیز مسئله بررسی  قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب پیش آید. رنگ نمای ساختمان نوعی پوشش محافظتی است که در سیستم زیبا سازی و عایق بندی سازه‌ها نقش مهمی دارد. این لایه بیرونی‌ترین لایه پوششی در بخش خارجی ساختمان‌ها است که در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی از بدنه اصلی ساختمان محافظت می‌کند. به همین دلیل این لایه اهمیت بسیاری در ساختمان سازی دارد و اغلب کارشناسان توصیه می کنند که از رنگ نمای ضد آب برای پوشش نمای خارجی ساختمان‌ها استفاده شود. قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به آن‌ها پرداخته شده است.

اهمیت رنگ نمای ساختمان

رنگ نما لایه ای است که علاوه بر جنبه‌های زینتی، در حفاظت در سازه‌ها نیز موثر است. یک رنگ نمای باکیفیت و مناسب، در برابر تغییر شرایط آب و هوایی و خطراتی که ممکن است برای ساختمان‌ها به وجود بیاید، از نمای اصلی آن‌ها محافظت می‌کند. همانطور که می‌دانید آنچه که باعث زیبایی و جذابیت یک ساختمان می‌شود، در ابتدا معماری آن ساختمان و پس از آن شیوه اجرای رنگ بر روی بدنه سازه است. اگر قصد بازسازی نمای ساختمان خود را دارید، شناخت انواع رنگ نما و قیمت هر کدام، در انتخاب نمونه مناسب به شما کمک می‌کند.

قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب چگونه تعیین می‌شود ؟

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از مراحل مهم در عملیات نوسازی و بازسازی ساختمان‌ها به شمار می‌رود که باید به آن توجه شود. به طور کلی هزینه نهایی این کار بر اساس دو فاکتور زیر تعیین می‌شود :

  1. قیمت رنگ نمای ساختمان 
  2. دستمزد کار

متخصصان این کار پس از بررسی شرایط کار، انتخاب رنگ مناسب و خرید ابزار آلات و مصالح مورد نیاز، قیمت نهایی کار را تعیین می‌کنند. رنگ نما در انواع مختلفی تولید می‌شود و هر نوع با در نظر گرفتن شیوه دسته بندی آن‌ها، قیمت مخصوص خود را دارد. کیفیت رنگ مورد نظر شما در قیمت رنگ نقش تعیین کننده ای دارد. اما قیمت همیشه عامل خوبی برای تعیین کیفیت محصول نیست شما باید برای پیدا کردن نمونه مناسب، عوامل مختلفی را بررسی کنید. در حال حاضر برندهای مختلف رنگ نمای ساختمان در قیمت‌های متنوع در بازار موجود هستند.

قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب پارابین

در بخش قبل بهترین و پرکاربردترین انواع رنگ نماها معرفی و بررسی شدند. با توجه به این مسئله که کیفیت رنگ نما در استحکام و دوام آن و به طور کلی پایداری نمای ساختمان‌ها نقش اساسی را دارد، فرمول ساختاری رنگ‌ها و شیوه تولید آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. رنگ نمای ضد آب پارابین، یکی از بهترین برندهای رنگ نمای ساختمان در بازار است. این رنگ در شرایط کاملا استاندارد ساخته می‌شود و ساختار آن با شرایط آب و هوایی مختلف سازگار است و تغییرات آب و هوایی تاثیر منفی در آن ایجاد نمی‌کند.

در مناطق شرجی و مرطوب استفاده از رنگ نمای ضد آب ضروری است و ساکنان چنین مناطقی باید برای محافظت از بخش‌های بیرونی سازه‌ها از رنگ‌های باکیفیت استفاده کنند. رنگ گرانیت مشکی پارابین یک رنگ نمای ضد آب پارابین است. به عبارت دیگر، نوعی رنگ پلیمری است که بر پایه آب تولید می‌شود. ساختار این رنگ به صورت نانو است و در ساخت از هیچ ماده شیمیایی مضری استفاده نمی‌شود.

این محصول در برابر اشعه UV بسیار مقاوم است و ساختار آن به گونه ای  است که لایه‌های رنگ آمیزی با گذشت زمان بدون تغییر باقی می‌مانند. قیمت این محصول در مقایسه با کیفیتی که دارد بسیار مقرون به صرفه است. تنها با یکبار استفاده از این رنگ، از بازسازی و رنگ آمیزی مجدد بی نیاز می‌شوید و از این طریق می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

چگونه رنگ نمای مناسب را پیدا کنیم؟

انتخاب رنگ نما به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجایی که رنگ‌ها در انواع و مدل‌های گوناگونی ساخته می‌شوند و برندهای متنوعی در بازار وجود دارد، پیدا کردن نمونه مناسب و با کیفیت قدری دشوار است. برای حل این مشکل شما باید به سبک اجرای رنگ آمیزی سازه توجه کنید. روش اجرای رنگ آمیزی مطابق نوع ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه تعیین می‌شود و توجه به این موارد می‌تواند در انتخاب رنگ مناسب به شما کمک کند.

پیش از خرید رنگ نمای ساختمان باید معیارهایی را در نظر بگیرید تا خریدی مطمئن داشته باشید. در هنگام انتخاب رنگ نمای مورد نظر خود باید به موارد زیر توجه داشته باشید :

  1. میزان روشنایی رنگ
  2. نفوذ ناپذیر بودن لایه رنگ
  3. مقاوم بودن در برابر شرایط نامساعد
  4. مقاوم بودن در برابر فرسایش فیزیکی و پوسیده شدن

کیفیت رنگ نما اولین فاکتوری است که باید به آن توجه کنید. هر چه کیفیت محصول بالاتر باشد، دوام و ماندگاری لایه رنگ آمیزی شده بیشتر می‌شود و نیازی به پوشش مجدد سطح نیست.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی قیمت رنگ نمای ساختمان ضد آب و عوامل موثر بر آن پرداختیم.  بدنه خارجی ساختمان‌ها به صورت مستقیم با عوامل محیطی در تماس است و همانطور که می‌دانید این عوامل بر ماندگاری و دوام نمای سازه تاثیر گذار هستند. با انتخاب بهترین رنگ نمای ساختمان و باکیفیت می‌توانید طول عمر نمای ساختمان خود را افزایش دهید و زیبایی آن را در دراز مدت حفظ کنید.

رنگ نمای ضد آب پارابین در دو نوع رنگی و غیر رنگی تولید و عرضه می‌شود و شما می‌توانید بسته به نیاز خود، نمونه مناسب را خریداری کنید. استفاده از این محصول مزایای قابل توجهی دارد. لایه محافظتی این رنگ میزان فرسودگی اجزای ساختمان شما را تا حد زیادی کاهش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رنگ نمای ضد آب پارابین و مشاوره تخصصی در مورد انتخاب رنگ نما می‌توانید به کارشناسان مجموعه پارابین با شماره 02171057969 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *