واکس

نحوه براق کردن سنگ تراورتن چگونه است؟ – تمیز کردن سنگ تراورتن

نحوه براق کردن سنگ تراورتن چگونه است؟ - تمیز کردن سنگ تراورتن

سنگ تراورتن یکی از سنگ های محبوب در معماری و طراحی ساختمان هاست. این سنگ در پروژهن های ساختمانی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. هر سنگی در عین حال که می تواند زیبا و مقاوم باشد، ممکن است شکننده و آسیب پذیر نیز باشد. سنگ تروارتن پس از گذشت مدتی ممکن است زیبایی و تمیزی خود را از دست بدهد و نیاز به مراقبت به تمیز شدن داشته باشد. تمیز کردن این سنگ یکی از موارد مهمی است که باید به آن دقت کنید. زیرا استفاده از روش های صحیح شستشو می تواند درخشش سنگ را حفظ کرده و ظول عمر آن را افزایش دهد.

چرا سنگ تراورتن پر طرفدار است؟

همانطور که اشاره کردیم سنگ تروارتن زیبایی خاص و مقاومت زیادی در برابر شرایط بیرونی دارد. به همین دلیل یکی از سنگ های ساختمانی محبوب و پرمصرف به حساب می آید. این سنگ از نظر رنگ و طرح دارای تنوع زیادی است که معمولاً هرشخصی با هرسلیقه ای یکی از آنها را می پسندد. این سنگ جلوه بصری خاصی به ساختمان می بخشد و در برابر تغییرات آب و هوایی و دما بسیار مقاوم است.

از این سنگ می توان در طراحی پیاده روها، فضای سبز و حیاط نیز به خوبی استفاده کرد. با توجه به مزیت های فوق استفاده از سنگ تراورتن به عنوان یکی از انواع سنگ های ساختمانی در معماری به دلیل مقاومت بالا و همچنین زیبایی و شکوه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، لذا آشنایی با نحوه نظافت تراورتن ضروری است.

چرا باید سنگ تروارتن را تمیز کنیم؟

از آنجایی که سنگ تروارتن یک سنگ رسوبی است و در دما و فشار بالا تشکیل می شود، زیبایی و مقاومت زیادی دارد، اما درعین حال نیاز به توجه و مراقبت هم دارد. چرا که این سنگ پس از گذشت زمان و  در صورتی که با روش های درست و حرفه ای تمیز نشود، به راحتی دچار الودگی شده و کیفیت عمر آن کم می شود.

هر نوع سنگی که در ساختمان و یا دکوراسیون داخلی و خارجی خانه شما به کار رفته باشد نیاز به مراقبت و تمیزکاری اصولی دارد. تمیزکاری صحیح اجازه نمی دهند سنگ سریعا ازبین رفته و یا خورده شود. برای داشتن ساختمانی زیبا باید به تمیزی و براق بودن سنگ هااهمیت بدهید.

چرا باید سنگ تروارتن را تمیز کنیم؟- پارابین

چرا باید سنگ تروارتن را تمیز کنیم؟- پارابین

نحوه براق کردن سنگ تراورتن

درست است که تمیز کردن سنگ تروارتن زیبایی خاصی به محیط می بخشد. اما اگر از شوینده ها و روش های صحیح برای این کار استفاده نکنید، می تواند باعث از بین رفتن سنگ شما شود. بهترین روش استفاده از شوینده های ملایم و خنثی خانگی است. قبل از اینکه هر شوینده ای حتی شوینده های ملایم خانگی را استفاده کنید، بهتر است آن را روی قسمت کوچکی از سنگ تست کرده و اگر پس از 24 ساعت آسیبی به سنگ نزد، از آن استفاده کنید. پس از استفاده از شوینده مناسب، محل را با آب گرم و دستمال نرم خشک کنید.

موارد زیر روش های تمیز کردن سنگ تراورتن است:

  • استفاده از آب و صابون: اولین روش تمیز کردن سنگ تراورتن استفاده از آب و صابون است! روشی ساده و کم دردسر. در این روش فقط باید بدانید که بهتر است از صابون های ملایم استفاده کنید و پس از شستشو محل را با آب گرم و دستمال خشک کنید.
  • استفاده از محلول مخصوص: یکی دیگر از روش های براق کردن سنگ تراورتن استفاده از محلول های مخصوص است که از قبل تست شده و ضرری برای سنگ نخواهند داشت.
  • استفاده از شوینده های ملایم خانگی: استفاده از شوینده های ملایم مانند مایع ظرفشویی یکی دیگر از روش های ساده برای تمیز کردن سنگ های تراورتن می باشد. البته بازهم لازم است این شوینده روی قسمت کوچکی از سنگ تست شود.

در کل تمیز کردن سنگ تراورتن با روش های کم خطر و  استفاده از محلول های سبک و خنثی بهترین کار است! هیچوقت اجازه ندهید لکه ای روی سنگ بماند و پس از مدتی آن را پاک کنید. زیرا در این صورت پاک کردن لکه سخت تر خواهد شد و مجبور می شوید از شوینده های قوی تری استفاده کنید.

واکس سنگ پارابین

واکس سنگ مشکی

واکس سنگ مشکی – پارابین

یکی از مواردی که می تواند سنگ های تراورتن را براق کند واکس سنگ پارابین می باشد. قبل از اینکه آلودگی روی سنگ به وجود آید، یا پس از تمیز کردن سنگ خود از هرگونه آلودگی می توانید از این محصول استفاده کنید. واکس سنگ باعث می شود تا رنگ سنگ شما بازیابی شود، خراش ها و کدری ها ازبین برود، جلای سنگ بازگردد و مهم تر از همه اینکه اگر نوشیدنی، رنگ یا هر ماده خوراکی و … روی آن بریزد، با یک دستمال مرطوب به سادگی پاک می شود.

در کل واکس سنگ راه حلی برای: از بین رفتن صیقل، کدر و کمرنگ شدن سطح سنگ، ساییدگی و… است. همچنین می تواند حفره های ریز سنگ را پر کند و سطحی صاف و یکدست به شما تحویل دهد.

پس اگر به روشی برای براق شدن و صیقلی شدن سطح سنگ تراورتن نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از پاراوکس می باشد. پاراوکس لایه ای براق بر روی سنگ ایجاد می کند و در صورت نشست گرد و غبار بر روی آن به راحتی می توان سنگ را تمیز کرد.

کلام آخر

برای براق کردن سنگ تراورتن باید ابتدا با استفاده از روش های خانگی و محلول های ملایم سنگ خود را تمیز کنید. پس از آن با استفاده از محصولات تخصصی و با کیفیتی که مطمئن هستید به سنگ آسیب نمی رسانند، آن را براق کنید و جلای از بین رفته آن را برگردانید.

واکس سنگ پارابین در دو نوع مخصوص سنگ های تیره و روشن تولید و عرضه می شود، برای خرید این محصول می توانید از فروشگاه پارابین اقدام کنید. همچنین آموزش استفاده از این محصول در صفحه خرید آن آموزش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *