چسب

چسب سنگ چیست؟

چسب سنگ چیست؟

چسب سنگ پارابین یکی از بهترین أنواع چسب سنگ در بازار است. این نوع چسب سنگ که به رنگ خاکستری است مواردی مانند: انواع سنگ (سنگ مرمر،  سنگ گرانیت و …)، چوب و صفحات پیش ساخته بتنی سطوح فلزی و بسیاری موارد دیگر را می‌چسباند. چسب سنگ اپوکسی پارافیکس با انواع مختلف سنگ کار میکند. در این مقاله نحوه چسباندن سنگ با استفاده از چسب سنگ بررسی میشود.

در حقیقت چسب سنگ ماده‌ای است که در مصالح ساختمانی و صنعتی پرکاربرد است. این چسب ها أنواع مختلفی دارند و در اولی تا آخرین مراحل کار  برای بهینه سازی از آنها استفاده میشود.

در سال‌های اخیر صنعت چسب سازی پیشرفت چشمگیری داشته و فرمول و مواد جدیدی برای تهیه چسب به کار میرود. بر همین أساس می‌توان چسب های مختلفی را در بازار مشاهده کرد که هرکدام بر أساس نیاز مشتری تولیده شده است.

کاربرد چسب سنگ چیست؟

 1. برای اتصال بتن به فولاد
 2. برای نصب سرامیک و کاشی‌های ضداسید
 3. اتصال قطعات پیش ساخته بتنی
 4. نصب آجر، سنگ و سرامیک روی سطوح شیب دار مانند پله
 5. اتصال صفحات تانک، لوله و فایبرگلاس

چرا استفاده از چسب‌سنگ بهتر از ملات سیمانی است؟

اگر تا به‌حال تجربه استفاده و کار با سیمان را داشته باشید میدانید که سیمان برای چسباندن سنگ و کاشی به دیوارها و کف کاربرد دارد. علاوه براین قیمت مناسب و در دسترس بودن آن، باعث شده تا بیشتر مردم تمایل به استفاده از سیمان را در ساخت و سازهای خود داشته باشند. اما سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که آیا از وزن سیمان و بار اضافی که به ساختمان وارد میکند خبر دارید؟ در این صورت آیا یک ساختمان با چنین وزنی از مصالح میتواند مقاومت مناسبی در برابر زلزله، رطوبت، فرونشست‌ها و یا تغییرات آب و هوایی از خود نشان دهد؟  اینجاست که پای چسب سنگ به میان می‌آید، ولی آیا هر چسب سنگی ارزش استفاده دارد؟

چسب‌سنگ قوی چه چسب‌سنگی است؟

چسب اپوکسی دو جزئی پارافیکس با فرمول جدید خود چسبندگی بسیار خوبی را به انواع مصالح ساختمانی از جمله انواع سنگ های ساختمانی (مرمر، گرانیت و …)، چوب و صفحه‌های بتنی پیش ساخته، سطوح فلزی و … ایجاد میکند. چسب‌سنگ پارابین دارای کیفیت بسیار بالا و ماندگاری مادام العمر است.

برای اینکه بتوانید یک چسب سنگ مناسب انتخاب کنید، بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

ویژگی‌های چسب‌سنگ خوب:

 1. چسبندگی عالی: اولین و مهمترین عاملی که در انتخاب چسب مهم است، قدرت چسبندگی آن است. این چسب ها باید استحکام بالایی داشته باشند و بتوانند سنگ ها را به خوبی به سطوح مورد نظر متصل کنند.
 2. سازگاری با سنگ: منظور از سازگاری چسب با سنگ این است که پس از استفاده، باعث تغییر رنگ سنگ نشود و زیبایی و جلای سنگ را از بین نبرد.
 3. کاربرد مناسب: چسب باید در قسمت‌های مختلف ساختمان چه نمای بیرون و چه داخلی و در هر ارتفاعی قابل استفاده باشد و عملکرد خوبی را ارائه دهد.
 4. مقاومت بالا: یکی دیگر از موارد مهمی که در انتخاب جسب تاثیرگذار است، مقاومت آن نسبت به تغییرات دما و فشار است. یعنی اگر دمای محیط تغییر کرد، شد این چسب تغییر حجم ندهد. از طرفی نیز با تغییر فشار استحکام جسب تغییر نکند.
 5. انعطاف پذیری: اهمیت حالت ارتجاعی یا همان انعطاف پذیری چسب‌سنگ زمانی به چشم میآید که ساختمان در معرض خطراتی همچون زلزله قرار می‌گیرد. چسب خوب در چنین موقعیتی به سنگ اجازه میدهد تا کمی در جای خود حرکت کند و باعث نفوذ زلزله به سنگ و جدا کردن آن از ساختمان نشود.
 6. کیفیت: آخرین مورد که مهمترین نیز هست، کیفیت چسب‌سنگ است! نسوز بودن جسب، انعطاف پذیری خوب، چسبندگی عالی و… همه تضمین کننده کیفیت بالای چسب است!

نحوه نگهداری از چسب سنگ

برای نگهداری و محافظت از چسب سنگ به یاد داشته باشید که هرگز آنرا در درجه‌ای بالاتر از 100 درجه فارانهایت نگهداری نکنید. این چسب ها باید در جای خشک و خنک و به دور از نور آفتاب نگهداری شوند و بعد از هربار استفاده محکم بسته شوند تا هوا وارد جعبه آن نشود.

 • استفاده از دستکش و عینک ایمنی در مواقع کار با چسب، ضروری است.
 • چسب در دسترس کودکان نباشد و در دمای زیر 30 درجه نگهداری شود.
 • هنگام استفاده از چسب از استعمال دخانیات بپرهیزید و چسب را دور از حرارت نگهدارید.
 • محلی که در آن از چسب استفاده می‌کنید، دارای تهویه مناسب باشد.
 • در صورت آتش سوزی از گاز co2 یا ای استفاده کنید.
 • با چشم‌ها تماس پیدا نکند!

انواع چسب سنگ در شرکت پارابین

 • چسب‌سنگ اپوکسی پارافیکس: چسب اپوکسی دو جزئی پارافیکس با فرمول جدید خود چسبندگی بسیار خوبی را به انواع مصالح ساختمانی از جمله انواع سنگ های ساختمانی (مرمر، گرانیت و …)، چوب و صفحه‌های بتنی پیش ساخته، سطوح فلزی و … ایجاد می کند. این چسب برای تعمیرات آب بندی انواع لوله های بتنی و محصولات فایبرگلاس قابل استفاده است. این محصول هم در محیط های بیرونی و هم در محیط های داخلی ساختمان و در هر ارتفاعی قابل استفاده است. این چسب بدون نیاز به پیچ، صفحه یا سیستم های سنتی مانند دوغاب و ملات برای خشک کردن و چسباندن انواع سنگ های ساختمانی روی آهن (اسکلت فلزی)، بتن و گچ قابل استفاده است و می تواند ماندگاری مادام العمری داشته باشد.
 • چسب پودر کاشی: انتخاب چسب سرامیک و کاشی مناسب یکی از مهم‌ترین بخش های سازنده برای بازسازی و نوسازی منازل خود با کاشی و سرامیک و سنگ جدید است، زیرا انتخاب محصول مناسب نقش زیادی در عمر سنگ و سرامیک مورد استفاده دارد. چسب کاشی و سرامیک پارابین به لطف فرمول پیشرفته و دقیق خود بالاترین سطح چسبندگی را دارد

محصولات چسب سرامیک و کاشی Cimexcol ساخت کشور اسپانیا می باشد، یکی از پرفروش ترین محصولات Cimexcol می توان به چسب کاشی پودری cimexcol ce1، چسب کاشی Ce1، که برای نصب انواع کاشی، سرامیک، موزاییک سنگ مرمر روی کف و دیوار و نصب عایق صوتی به کار میرود اشاره کرد. این چسب ها مقرون به صرفه و غیرسمی هستند و روی بسترهای سیمانی و ملات های آهکی نیز کاربرد دارند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *