واکس

بهترین و ساده ترین روش تمیز کردن سنگ مشکی چه روشی است؟

بهترین و ساده ترین روش تمیز کردن سنگ مشکی چه روشی است؟

اولین قدم برای مراقبت و نگهداری صحیح و تمیز کردن سنگ مشکی یا هرگونه سنگی، دانستن نوع سنگ است! چنین چیزی به شما کمک می کند تا بهتر تشخیص دهید باید از چه محصولات پاک کننده ای استفاده کنید و روش صحیح نگهداری از آن سنگ به چه گونه است.

سنگ های چه طبیعی و چه مصنوعی برای اینکه دوام و طول عمر بالایی داشته باشند. نیاز به نگهداری صحیح دارند. اینکه بتوانید با شوینده های مناسب سنگ خود را برق بیندازید یک هنر خیلی خاص است!

نکات ساده برای مراقبت از سنگ مشکی

سنگ مشکی یکی از سنگ هاییست که می تواند جلا و درخشش خود را به سادگی با استفاده از شوینده های نامناسب از دست بدهد و به اصطلاح  بور شود! به همین دلیل رعایت نکات زیر می تواند مقدمه ای ساده برای آشنایی با نحوه نگهداری سنگ مشکی باشد:

  • استفاده از زیر لیوانی: وقتی قرار است لیوانی حاوی نوشیدنی را روی سنگ بگذارید، حتما از یک زیرلیوانی استفاده کنید.
  • استفاده از حصیر چوبی: برای وسایل داغ مانند قابلمه یا کاسه، بهتر است از یک زیری چوبی مناسب استفاده کنید زیرا این گرما به مرور زمان به سنگ شما آُیب می رساند.
  • پاک کردن مرتب گرد و غبار: گرد و غبار روی سنگ را مرتباً با استفاده از یک دستمال نم دار، تمیز کنید. ماسه، خاک و شن ساینده هایی هستند که می توانند مخصوصا به بافت سنگ طبیعی آسیب برسانند.
  • جاروبرقی: در صورت استفاده، مطمئن شوید که اتصالات فلزی یا پلاستیکی یا چرخ ها فرسوده نشده باشند زیرا می توانند سطح برخی از سنگ ها را خراش دهند.

این نکات از ابتدایی ترین نکات مراقبتی بود که باید در مواجهه با سنگ ها رعایت کنید. اما بهتر است سراغ نحوه تمیز کردن سنگ مشکی بروید.

تمیز کردن سنگ های مشکی

اولین نکته ای که باید در تمیز کردن سنگ های مشکی به آن دقت کنید این است که این سنگ در کدام قسمت خانه شما کار شده، سنگی که در پیشخوان آشپرخانه قرار گرفته باید به صورت روزانه تمیز شود. سنگی که در حمام اجرا شده باید پس از هربار حمام کردن خشک شود تا لکه های آب روی آن نماند.

اما برای همین تمیزکاری ها به چه چیزی نیاز پیدا می کنیم؟! واکس سنگ تیره، رنگ سنگ تیره، جوش شیرین، آب اکسیژنه، دستمال میکروفیبر، نوار چسب مواردی هستند که برای تمیز کردن سنگ مشکی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد!

تمیز کردن روزانه سنگ های مشکی

برای این کار به یاد داشته باشید که هرگز از شوینده های اسیدی مانند جوهرنمک استفاده نکنید.

  • یک کاسه آب گرم را با مایع ظرفشویی ترکیب کنید و روی قسمت های کثیف سنگ بکشید تا لکه ها ازبین بروند. برای راحتی بیشتر می توانید آب و مایع ظرفشویی را ترکیب و در قوطی اسپری بریزید تا در مواقع لزوم روی لکه اسپری کنید.
  • ترکیب آب اکسیژنه و جوش شیرین و ساختن ماده ای خمیری شکل نیز روش خوبی برای از بین بردن لکه های سرسخت تر است.

اما اگر نوشیدنی رنگی روی سنگ ریخت و تمیز کردن آن مشکل بود باید چه کرد؟

  • الکل ایزوپروپیل می تواند لکه های چرب و نوشیدنی ها را به خوبی پاک کند.

واکس سنگ پارابین

روش هایی که در بالا گفته شد، روش های قدیمی است که بعد از حادثه کاربرد دارند! اما در این قسمت به شما محصولی را معرفی می کنیم که بهتر است قبل از اینکه آسیبی به سنگ وارد شود و یا کثیفی و لکه ای روی آن ایجاد شود اعمال شود! استفاده از واکس سنگ یکی از بهترین روش های نگهداری و تمیز کردن سنگ مشکلی است.

پاراوکس یک محصول قوی برای اصلاح و تقویت رنگ سنگ های مشکی است که می تواند آسیب هایی مانند کم رنگ شدن، بور شدن، سایش، تغییر رنگ ناشی ازآفتاب سوختگی و… را اصلاح کند. این واکس می تواند منافذ و حفره های ریز سنگ را پرکند و سطحی صاف تر تحویل شما بدهد.

تمامی این موارد به کنار، از ویژگی منحصربفرد و عالی که این واکس دارد می توان به این مورد اشاره کرد که وقتی شما یک بار واکس را روی سنگ خود اجرا میکنید، اگر پس از آن نوشیدنی هایی مانند قهوه و چایی، مواد غذایی چرب، گرد و غبار و… روی سنگ بریزد به سادگی و با یک دستمال مرطوب تمیز می شود!

بیشتر بدانید: بهترین مواد شوینده سنگ نما چیست؟

رنگ سنگ پارابین

​رنگ مشکی سنگ PARA COLOR پارابین

​رنگ مشکی سنگ PARA COLOR
پارابین

رنگ سنگ پارابین دومین معجزه ای است که می توانید برای اصلاح رنگ سنگه های تیره ساختمان از آن استفاده کنید. در درجه اول ما استفاده از واکس سنگ را پیشنهاد می دهیم زیرا برای تمیز کردن سنگ مشکی بسیار کارآمدتر است.

اما اگر سنگ های تیره شما دچار مشکلاتی مانند بور شدن، آفتاب سوختگی و… شده و هیچ محصولی نتوانسته زیبایی آن را برگرداند، رنگ سنگ پارابین این کار را برای شما انجام می دهد.

برای اطلاع از نحوه استفاده از رنگ سنگ پارابین روی لینک کلیک کنید.

کلام آخر

برای تمیز کردن سنگ مشکی بهتر است که هر چندوقت یک بار با دستمال مرطوب و آب ولرم سطح سنگ را تمیز کنید و هرگز از مواد شوینده اسیدی برای تمیزکاری استفاده نکنید. استفاده از واکس سنگ و رنگ سنگ پارابین به شما این امکان را می دهد که سنگ های خود را بازیابی و اصلاح کنید و پس از استفاده از آن دیگر برای تمیزکاری سطح سنگ از شوینده ها استفاده نکنید و تنها با یک دستمال مرطوب هرگونه آلودگی را به سادگی از سطح پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *