مقالات آموزشی پارابین

تمیز کردن چسب از روی لباس (مطمئن و بدون ضرر)

تمیز کردن چسب از روی لباس (مطمئن و بدون ضرر)

بهترین راه برای تمیز کردن چسب از روی لباس کدام است ؟ معمولا در هنگام کار کردن با چسب برای هر کسی ممکن است پیش بیاید که مقداری از چسب بر روی سطح، لباس و یا دست شخص بریزد. چسب سنگ یکی از قوی‌ترین چسب‌های صنعتی است. چسب سنگ اپوکسی توسط مجموعه پارابین تولید می‌شود. این محصول کاربرد فراوانی دارد. اما ریخته شدن چسب بر روی فرش، لباس اصلا خوشایند نیست و بیشتر افراد می‌خواهند بدانند در مواجه با چنین مشکلی باید چه کار کنند.

چسب سنگ چیست ؟

چسب سنگ یکی از پرکاربردترین و مهمترین مواد در صنعت ساخت و ساز به حساب می‌آید. این محصول ساختار بسیار مستحکمی دارد و پس از خشک شدن به راحتی از بین نمی‌رود و پاک نمی‌شود.

چسب سنگ مقاومت استحکام بالایی دارد و در برابر عوامل مخرب فیزیکی مانند تغییرات جوی، تغییر دما، نفوذ رطوبت، خراش و ساییده شدن و… بسیار مقاوم است. این محصول پس از خشک شدن ساختار خود در دمای صفر درجه تا 60 درجه سانتی گراد به خوبی حفظ می‌کند و تغییر نمی‌کند.

چسب سنگ در برابر بسیاری از حلال‌های شیمیایی از جمله نفت، اسیدهای شیمیایی، گازوئیل، روغن‌های صنعتی و… نیز مقاومت بالایی دارد و در تماس با این مواد استحکام خود را از دست نمی دهد. چسب سنگ پس از خشک شدن بافتی سفت و مستحکم دارد و تنها با استفاده از ابزار برش و سمباده تغییر پیدا می‌کند. معمولا چسب سنگ‌ها شفاف هستند و شما می‌توانید آن را با رنگ مورد نظر خود ترکیب کنید و در بر روی سطوح رنگی از آن استفاده کنید.

چگونه چسب سنگ را از روی لباس و دست پاک کنیم ؟

چسب سنگ استحکام فوق العاده بالایی دارد و در برابر عوامل بیرونی فیزیکی و شیمیایی بسیار مقاوم است. پس از خشک شدن چسب، امکان پاک کردن آن با موادی مانند نفت، گازوئیل و… وجود ندارد. این چسب حتی در برابر باران‌های اسیدی نیز مقاوم است. به همین دلیل به عنوان بهترین گزینه برای نصب و اتصال مصالح ساختمانی معرفی می‌شود. اتصال ایجاد شده توسط چسب سنگ بسیار مستحکم است و با گذشت زمان سست نمی‌شود و از بین نمی‌رود.

این مسئله به نوعی نشان دهنده کیفیت بالای چسب و دوام و ماندگاری آن محسوب می‌شود. اما اگر مقداری از چسب بر روی لباس، دست و یا دیگر سطوح ریخته شد، چه ؟ در چنین شرایطی چگونه می‌توانیم چسب را بدون اینکه اثری از خود باقی بگذارد، پاک کنیم ؟

اولین قدم در تمیز کردن چسب از روی لباس، این است که شما نوع چسب را تشخیص دهید. شناسایی نوع چسب به شما کمک می کند تا حلال مناسبی برای آن پیدا کنید اما همیشه نمی‌توان از حلال ها استفاده کرد. زیرا برخی از حلال‌ها به بافت و یا رنگ پارچه آسیب می‌زنند. بنابراین باید به فکر راه حل دیگری باشیم.

بهترین راه برای تمیز کردن چسب از روی لباس کدام است ؟

همانطورکه می‌دانید، خشک شویی‌های حرفه ای می‌توانند انواع لکه‌های سخت را از روی لباس و یا پارچه‌ها پاک کنند. این کار مطمئن‌ترین راه برای پاک کردن کامل لکه چسب از روی لباس است.

چگونه چسب سنگ را از روی لباس و دست پاک کنیم ؟ چنانچه می‌خواهید خودتان لکه را پاک کنید، باید در این کار نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده ایم :

1.    پیش از پاک کردن چسب از روی لباس، اجازه دهید تا کاملا خشک شود. پاک کردن چسب مایع موجب پخش شدن آن روی لباس و نفوذ بیشتر چسب به بافت پارچه می‌شود. این کار پاک کردن لکه را دشوار و در مواردی ناممکن می‌کند.

2.    قطره‌های کوچک چسب را می‌توانید به کمک وسیله ای که لبه‌های نازکی دارد ( مانند کاردک و یا پشت چاقو ) بدون اینکه پخش شوند، بلند کنید. ( فراموش نکنید که وسیله مورد استفاده شما نباید نوک تیز باشد، زیرا بافت پارچه بسیار نازک است و ممکن است آسیب ببیند )

3.    پس از برداشتن قطرات کوچک چسب اجازه دهید، لکه‌های باقی مانده به طور کامل خشک شوند.

4.    برای خشک شدن سریع چسب می‌توانید لباس را در جای سرد و یا در فریزر قرار دهید.

5.    پس از یخ زدن چسب می‌توانید به کمک حلالی مانند استون آن را پاک کنید و لباس را بشویید. شما می‌توانید یک قطعه پنبه آغشته به استون را به صورت ضربه ای بر روی لکه چسب بکشید و اگر لکه به طور کامل پاک نشد، بار دیگر این کار را انجام دهید و پس از پاک شدن چسب، لباس را بشویید. ( فراموش نکنید که تا قبل از پاک شدن لکه نباید لباس را بشویید)

بهترین چسب سنگ کدام است ؟

به طور کلی چسب سنگ‌ها در دو نوع رزین اپوکسی و پلی استر ساخته می‌شوند. هر کدام از این چسب‌ها خواص و کاربرد خاص خود را دارند. چسب‌هایی که بر پایه رزین اپوکسی ساخته می‌شوند، استحکام و پایداری بیشتری دارند به همین دلیل در پروژه‌های ساختمانی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از چسب‌های اپوکسی می‎توان برای چسباندن و اتصال انواع سنگ‌های سخت ساختمانی مانند گرانیت، مرمر و یا قطعات سیمانی، ورقه‌های فلزی، سرامیک‌های بزرگ و… استفاده کرد.

چسب سنگ اپوکسی پارابین یکی از بهترین و کاربردی‌ترین نمونه‌های موجود در بازار به شمار می‌رود که در صنایع مختلف مانند ساخت و ساز می‌توان از آن استفاده کرد. این محصول نسبت به دیگر چسب‌ها دوام بیشتری دارد و به همین دلیل از محصولات پرمصرف و پرکاربرد در ساختمان سازی به حساب می‌آید. آیا تا به حال کفپوش سنگی محل کار و یا زندگی شما آسیب دیده است ؟ و یا بخشی از سنگ نمای ساختمان جدا شده است ؟ در تمامی این موارد برای ترمیم و نوسازی سنگ‌ها می توانید از چسب سنگ اپوکسی پارابین استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب به بررسی روش‌های تمیز کردن چسب از روی لباس پرداختیم، همانطور که می‌دانید چسب سنگ ساختاری محکمی دارد و پس از خشک شدن به راحتی پاک نمی‌شود. نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم می‌تواند در تمیز کردن چسب از روی از روی لباس به شما کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02171057969 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *