واکس

ترفندهای تمیز کردن سنگ راه پله

ترفندهای تمیز کردن سنگ راه پله

تمیز کردن سنگ راه پله می تواند باعث افزایش عمر آن و جذابیت بیشتر ساختمان شما بشود. فرقی ندارد که شما قصد دارید سنگ راه پله را تمیز کنید یا سنگ کف خانه، در هرصورت تمیزکاری آن یکی از روش های نگهداری سنگ است. فروشگاه پارابین محصولات منحصربفرد و باکیفیتی را برای تمیز کردن سنگ راه پله در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آنها می توانید براق ترین و زیباترین سنگ ها را داشته باشید. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا سه راه برای تمیز کردن سنگ راه پله یا سنگ های طبیعی دیگر وجود دارد که هرکدام را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد:

 • پاکسازی عمومی: جارو کردن و شستشوی اولیه
 • کثیفی های سطحی: شستشو با یک پاک کننده سطحی که برای سنگ طراحی شده است
 • کثیفی های عمقی و کهنه: شستشوی تحت فشار با فشار ملایم تا متوسط

ترفندهای تمیز کردن سنگ راه پله

تمیز کردن سنگ راه پله - پارابین

تمیز کردن سنگ راه پله – پارابین

1. تمیز کاری کلی

راه پله سنگی یا راهرو سنگی خانه خود را بررسی کنید تا مشخص شود چه نوع لکه هایی روی آن وجود دارد. به یاد داشته باشید که قبل از هرکاری باید سنگ های نصب شده در راه پله فضای باز یا در داخل خانه را جارو کنید و بشویید. برای قدم اول پس از جارو کشیدن و پاک کردن گرد و غبار می توانید با یک ظرف آب گرم و صابون شروع کنید:

 • در یک سطل بزرگ، چند قطره مایع ظرفشویی را با آب ولرم مخلوط کنید.
 • محلول را با استفاده از برسی مناسب با موهای متراکم و ضخیم روی سطح سنگ بمالید.
 • با فشار دادن برس روی آن، تمام سطح سنگ را با کف بپوشانید.
 • وقتی روی تمام پله ها این کار را انجا دادید، سپس با آب آن را بشویید.

بیشتر بدانید: روش های تمیز کردن سنگ کف خانه در سریع ترین زمان ممکن

اگر سنگ راه پله شما بسیار حساس و گران قیمت است، بهتر است ابتدا کمی از مواد شوینده با آب را روی گوشه ای از سطح تست کنید و اگر تاثیر منفی نداشت از آن استفاده کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن و خراش برداشتن سطح سنگی، از استفاده از برس هایی که جنس سیمی دارند هرگز استفاده نکنید. همچنین فقط از شوینده هایی استفاده کنید که مخصوص شستوشوی سنگ ها هستند و به مرور زمان باعث کدر شدن سطح سنگ و یا خورده شدن سنگ نمی شوند.

2.کثیفی های سطحی

اگر هنوز کثیفی های سرسختی روی سطح سنگ راه پله شما وجود دارد، می توانید آنها را با استفاده از محلول های قوی تری نیز تمیز کنید:

 • برای این کار ابتدا به سادگی آب و پاک کننده سنگ را در یک بطری اسپری ترکیب کنید.
 • اگر لکه های عمیقی روی سنگ وجود دارد، محلول خود را با اضافه کردن آب کمتر، غلیظ تر کنید.
 • آب و مخلوط پاک کننده را روی لکه ها اسپری کنید.
 • بگذارید حداقل 30 دقیقه بماند.
 • با استفاده از یک برس پلاستیکی روی لکه بکشید.
 • محلول اضافی را با تمیز کردن سطح پاک کنید.

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این شوینده ها، حتما دستوری که روی جعبه نوشته شده را دنبال کنید.

بیشتر بدانید: 5 ترفند لکه گیری سنگ راه پله

3. کثیفی های عمقی و کهنه

اگر لکه های سرسخت و کهنه روی سطح سنگ شما مانده، علاوه بر روش های بالا، بهتر است با استفاده از یک کارواش خانگی و فشار آب آن لکه را بشویید.

اطمینان حاصل کنید که نازلی که استفاده می کنید آب را به روشی فن مانند اسپری می کند. همچنین، برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا آسیب رساندن به قسمت‌هایی از سنگ‌ها، در فاصله مناسبی از محل شستشو بایستید.

چنین کارواش هایی بسیار قدرتمند هستند و بنابراین بهتر است به طور مکرر از آن استفاده نکنید. توصیه می شود که برای تمیز کردن سنگ راه پله خود هر سه ماه یا شش ماه یکبار از چنین روشی استفادع کنید. زیرا ممکن است به سطح سنگ شما آسیب وارد کند.

شوینده مناسب برای سنگ راه پله

ترفندهای تمیز کردن سنگ راه پله که در بالا گفتیم بسیار کلی بودن، بنابراین در این قسمت به شوینده هایی که می توانید برای این کار از آنها استفاده کنید، اشاره خواهیم کرد:

 • بهترین روش برای نظافت سطوح مرمری راه پله ساختمان استفاده از آب و پودر لباسشویی است. استفاده از پراکسید هیدروژن یا همان آب اکسیژنه نیز گزینه خوبی برای لکه گیری است. همچنین از تربانتین برای صیقل دادن سنگ های راه پله ساختمان ها استفاده می شود.
  اما اگر سنگ مرمر خیلی کثیف شده، پیشنهاد می کنیم چند قطره سرکه را با پودر سنگ ترکیب کنید و بگذارید 12 ساعت روی لکه بماند  سپس با آب ولرم بشویید.
 • جوش شیرین و آب یکی دیگر از روش های تمیز کردن سنگ راه پله خانه شماست!
 • در مرحله آخر می توانید سراغ روش هایی مانند کفسابی نیز بروید.

یادتان باشد که به هیچ وجه از شوینده های اسیدی استفاده نکنید زیرا جلای سنگ شما را ازبین می برد و باعث آسیب زدن به سنگ می شوند.

واکس سنگ برای تمیز کردن سنگ راه پله!

اگر راه پله های سنگی شما جدید است و یا جدیدا آنها را تمیز کرده اید و از تمیزکاری زود به زود و سخت آن خسته شده اید روشیبه شما پیشنهاد می کنیم که دیگر نگران تمیزکاری سنگ راه پله یا هرکجای خانه نباشید.

واکس سنگ مشکی

واکس سنگ مشکی – پارابین

پاراوکس تیره یا روشن یکی از محصولات فروشگاه پارابین است که موجب تقویت رنگ سنگ شما می شود و آسیب هایی مانند آفتاب سوختگی، سایش، بور شدن و… را برطرف می کند و تمامی حفره های سنگ را می پوشاند و سطح یکدستی به آن می دهد.

استفاده از این محصول باعث می شود تا اگر زمانی روی سنگ راه پله لکه افتاد، به راحتی و با آب و دستمال از بین برود و جذب مایعات را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *