مقالات آموزشی پارابین

نظافت نمای ساختمان با قیمت مناسب

نظافت نمای ساختمان با قیمت مناسب

نظافت نمای ساختمان یا شستشوی نما به فرایندی گفته می‌شود که در طی آن به کمک مواد و ابزار آلات مخصوص، شیشه‌ها، سنگ نما و سایر قسمت‌های بدنه خارجی ساختمان‌ را پاک می‌کنند. عملیات نظافت نمای ساختمان به صورت دستی و یا به کمک ابزار شستشو انجام می‌گیرد. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فناوری‌های نوین این عملیات تا حد زیادی مکانیزه شده است که این امر باعث افزایش چند برابری سرعت و کیفیت کار می‌شود.

عملیات نظافت نمای ساختمان چیست ؟

شستشوی نما تاثیر بسیاری در زیبایی یک سازه و آراستگی آن دارد. هر چه نمای خارجی یک ساختمان پاکیزه‌تر باشد، آن سازه جذاب‌تر و لوکس‌تر به نظر خواهد رسید. با افزایش میزان آلودگی‌های شهری احتمال بارش باران‌های اسیدی بسیار بیشتر از گذشته شده است. به این ترتیب لایه ای از مواد اسیدی خورنده و آلودگی بر روی سطح نمای ساختمان‌ها ایجاد می‌شود و این مواد علاوه بر زشت و کثیف نمودن نما، به مرور زمان باعث پوسیده شدن و از بین رفتن نما می‌شوند.

به تعویق انداختن نظافت نمای ساختمان، باعث می‌شود که آلودگی‌ها به لایه‌های زیرین نما نیز نفوذ کنند و این مسئله در دراز مدت می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به نمای سازه‌ها وارد کند. بنابراین شستشوی دوره ای و منظم نما ( به ویژه در شهر‌های آلوده ) بسیار حائز اهمیت است.

  • نظافت نمای ساختمان با استفاده از طناب

شستشوی نما با طناب، جدیدترین و بروزترین شیوه پاکسازی نمای ساختمان‌ها است. در این روش به کمک ابزار آلات و تجهیزات سنگ نوردی، افراد می‌توانند در شرایط ایمن و استاندارد در ارتفاع مورد نیاز قرار بگیرند و نما را به راحتی تمیز کنند.

طناب، مهمترین ابزار در این عملیات به حساب می‌آید. برای این کار باید از طناب‌های مخصوص استاتیک که مقاومت بسیار زیادی دارند استفاده شود. طناب‌های استاتیک در برابر کشش و ساییدگی بسیار مقاوم هستند و استفاده از آن‌ها سرعت کار را تا چندین برابر افزایش می‌دهد. از طرفی هزینه شستشو با طناب بسیار کمتر از دیگر روش‌ها است و از این نظر بسیار مقرون به صرفه است.

  • نماشویی به کمک داربست

در برخی موارد معماری ساختمان‌ها به گونه ای است که دسترسی به پشت بام سازه قدری مشکل است. به عنوان مثال در مواردی مانند سقف‌های شیروانی امکان دسترسی به پشت بام و نصب طناب تقریبا غیر ممکن است. در چنین شرایطی برای شستن نما از داربست استفاده می‌شود. شستشوی نما با داربست به نصب تجهیزات مخصوص احتیاج دارد و به همین دلیل هزینه این کار بیشتر است.

  • نظافت نمای ساختمان به کمک واترجت

در بخش ابتدایی مقاله به این مورد اشاره کردیم که نظافت نمای ساختمان به دو صورت دستی و یا مکانیزه ( به کمک دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ) انجام می‌گیرد. یکی از دستگاه های پرکاربرد در کار شستشوی نما، دستگاه واترجت است. به کمک دستگاه واترجت عملیات شستشوی نما در سطح عالی و بی نقص انجام می‌گیرد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که آب را با فشار بسیار بالا از مخزن خود خارج می‌کند. فشار بالای آب به پاکسازی کامل آلودگی‌ها کمک می‌کند. همچنین در این دستگاه کاردک‌ مخصوصی قرار داده شده است که با استفاده از آن می‌توان سطح نما را لایه برداری کرد. به این ترتیب تمام آلودگی‌های سطح نما به طور کامل از بین می‌روند.

مزیت استفاده از واترجت در نظافت نمای ساختمان

در چند سال اخیر استفاده از دستگاه واترجت بسیار رایج شده است. وجود ساختمان‌های آلوده چهره شهر را زشت می‌کند و از طرفی ظاهر کثیف و آلوده نمای ساختمان‌ها در نظر افراد تاثیر منفی ایجاد می‌کند. بنابراین باید همواره به نظافت نمای ساختمان و رفع آلودگی‌های موجود در سطح آن توجه کنیم. دستگاه واترجت عملیات شستشوی نما را ساده‌تر می کند و به کمک آن می‌توان در مدت زمان کوتاهی تمام آلودگی‌های موجود در سطح نمای سازه‌ها را پاک کرد.

نظافت نمای ساختمان به وسیله واترجت تمام آلودگی‌ها و جرم‌های گوناگون مانند کپک‌ها، قارچ‌ها، غبار و دوده و… را از بین می‌برد. شستشو با فشار قوی آب علاوه بر تمیز کردن نما به درخشان شدن آن نیز کمک می‌کند. استفاده از دستگاه واترجت جلوه ای فوق العاده به ساختمان می‌بخشد و نمای آن را مانند روز اول تمیز و جذاب می‌کند. به کمک این دستگاه می‌توان دورترین نقاط ساختمان که در شرایط عادی دسترسی به آن‌ها مشکل است را به راحتی پاک کرد. قدرت دستگاه واترجت به قدری است که سخت‌ترین لکه‌ها را نیز پاک می‌کند. بنابراین به کمک این دستگاه دیگر به ابزار و تجهیزات اضافه نیازی ندارید.

خدمات نظافت نمای ساختمان در پارابین
در مجموعه پارابین خدمات شستشوی نما توسط کادر حرفه ای و مجرب در شرایط کاملا استاندارد ارائه می‌گردد. متخصصان باتجربه و مجرب این مجموعه به کمک ابزار و تجهیزات جدید، خدمات نظافت نمای ساختمان را برای ساختمان‌های مختلف از جمله سازه‌های نوساز و قدیمی، نماهای شیشه ای، کامپوزیت، آجری، سیمانی، بتنی و… انجام می‌دهند.

در این مجموعه بر اساس نوع ساختمان و نمای آن از روش‌ها و تجهیزات گوناگونی برای شستشوی نما استفاده می‌شود. کادر متخصص بسته به نوع آلودگی و لکه‌های موجود در سطح نما، از ابزار مخصوص و بهترین مواد شوینده سنگ نما استفاده می‌کنند. از جمله این مواد می توان به مواد شوینده قوی، مواد نانو ( برای ایجاد لایه محافظ بر روی سطح نما )، مود اسیدی ( برای پاک کردن عمیق لکه های سخت ) و… اشاره کرد. برای دریافت خدمات نظافتی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملیات نظافت نمای ساختمان و انتخاب بهترین مواد شوینده سنگ نما می‌توانید با کارشناسان مجموعه پارابین توسط شماره تلفن 02171057969 تماس بگیرید.

نتیجه گیری

نمای یک ساختمان به طور مداوم در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار دارد. با گذشت زمان آلودگی‌های مختلفی از جمله گرد و غبار، شوره و سفیدک، دوده و لکه‌های سیاه، انواع جرم و… در سطح نما ایجاد می‌شود. به همین دلیل این قسمت مانند دیگر بخش‌های ساختمان به نظافت‌های دوره ای احتیاج دارد. ما در این مقاله به بررسی عملیات نظافت نمای ساختمان پرداختیم. همانطور که ملاحظه می‌کنید، روش‌های مختلفی برای شستشوی نما وجود دارد. به طور کلی هزینه مربوط به این کار بر اساس عواملی مثل سختی کار، متراژ نما، نوع و جنس نما، ابزار آلات و تجهیزاتی که در این کار استفاده می‌شود، نوع مواد شوینده تعیین می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *