چسب

طریقه نصب سرامیک روی سرامیک چگونه است؟

طریقه نصب سرامیک روی سرامیک چگونه است؟

گاهی ممکن است برای تغییر دکوراسیون منزل، تصمیم به تعویض سرامیک ها بگیرید. اما زمان و انرژی کافی برای جدا کردن سرامیک های قبلی و سپس چسباندن آنها را ندارید. در این صورت آیا به نظر شما می توان سرامیک های جدید را روی سرامیک قبلی نصب کرد؟ طریقه نصب سرامیک روی سرامیک به چه صورت است؟ در پاسخ به سوال اول باید گفت بله! شما می توانید سرامیک های جدید را روی سرامیک های قبلی نصب کنید اما برای این کار باید مصالح با کیفیتی در اختیار داشته باشید. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه سرامیک های جدید را روی سرامیک های قدیمی نصب کنید، به طوری که بعدا به مشکل برنخورید.

چرا باید سرامیک روی سرامیک نصب کنیم؟

گاهی اوقات شاید شما بودجه و انرژی تعویض کامل سرامیک ها را نداشته باشید، مخصوصا که این کار ممکن است باعث هزینه های اضافی و یا آسیب رسیدن به سطحی که سرامیک ها روی آن نصب شده اند شوند (مثلا اگر سطح زیرین چوبی باشد). در این حالت، نصب سرامیک ها جدید روی سرامیک های قبلی می تواند انتخاب مناسبی باشد. این روش معمولا برای پوشاندن ایرادات سرامیک های زیرین مورد استفاده قرار می گیرد.

هر شخصی بنابه دلایل خود، تصمیم به تعویض سرامیک ها می گیرد، اما نکته ای که در این قسمت حائز اهمیت می باشد، استفاده از سرامیک مرغوب و مصالح باکیفیت مانند چسب سنگ خوب است. پس تهیه این مصالح باکیفیت با شما و آموزش نصب سرامیک روی سرامیک و ترفندهای آن با ما!

مراحل نصب سرامیک روی سرامیک - پارابین

مراحل نصب سرامیک روی سرامیک – پارابین

مراحل نصب سرامیک روی سرامیک

در این قسمت مراحل چسباندن سرامیک جدید روی سرامیک قدیمی را به شما آموزش می دهیم اما به یاد داشته باشید، اینمراحل هرچند ساده و ابتدایی باید انجام شوند تا نتیجه باکیفیت و قابل قبولی داشته باشد:

1. آماده سازی سطح کار

اولین مرحله آماده سازی سطح کار است! سطح کار شما سرامیک های قدیمی است پس باید از لق نبودن آنها اطمینان پیدا کنید. برای این کار ابتدا با استفاده از وسیله ای مانند چکش یا پتک پلاستیکی روی سرامیک ها ضربه بزنید، اگر سرامیکی لق یا شکسته بود آن را جدا کرده و جای خالی را با ملات سیمان پر کنید.

2. تراز کردن سطح کار

در این مرحله باید از تراز بودن سطح زیرین کار مطمئن شوید. پس لازم است از تراز استفاده کنید. تراز را روی سطح کار قرار داده تا ببینید صاف هست یا نه! پس از تراز کردن سطح بهتر است سراغ خراش دادن سرامیک های قدیمی برویم!!! از آنجایی که قرار است با استفاده از چسب های مخصوص سرامیک را روی سرامیک بچسبانیم، پس باید تمام تلاشمان را بکنیم تا کیفیت کار بالا رود.

سرامیک های قدیمی زیرین نباید سطح صاف و صیقلی داشته باشد، بنابراین باید با کاغذ سنباده خراشیده شوند. من استفاده از مش 80 را توصیه می کنیم. پس از سنباده کشیدن، گرد و خاکی که از این کار روی سنگ ها نشسته را به خوبی تمیز کنید و سپس با یک دستمال، سطح کار را خشک کنید.

3. چسباندن سرامیک های جدید

حالا پس از اینکه سطح به طور کامل آماده شد، باید ملات مورد نیاز برای چسباندن سرامیک ها را استفاده کنید. ملاتی که ما به شما توصیه می کنی، چسب سنگ پارابین می باشد!

برای استفاده از این چسب، باید ابتدا مقدار لازم چسب را با هاردنر ترکیب کرده و سپس آن را روی سطح و سرامیک جدید بریزید و سپس با استفاده از کاردک شانه داری آن را پخش کنید، مراقب باشید که ضخامت آن بیش از حد نشود زیرا ممکن است باعث باد کردن سرامیک شود.

نکته: اگر چسب شما اضافه آمد هرگز آن را درون جعبه بازنگردانید.

برای این کار می توانید از چسب کاشی پودری نیز استفاده کنید. ابتدا مقدار لازم پودر را با آب مخلوط کرده تا ترکیبی خمیری به دست آید. سپس آن را با با یک کاردک شانه دار مانند مورد قبلی روی سرامیک پخش کنید.

سپس سرامیک جدید را به آرامی روی آن قرار دهید و آن را محکم فشار دهید تا به خوبی روی سرامیک قدیمی بچسبد. برای این کار می توانید با پتک پلاستیکی روی آن ضربه بزنید یا فشار ثابتی به آن وارد کنید.

4. بندکشی سرامیک ها

در مرحله آخر باید باید پس از قرار دادن سرامیک های جدید، فضای خالی بین آنها را با استفاده از دوغاب بندکشی کنید. دوغاب آماده شده باید غلظت مناسبی داشته باشد و بسیار با دقت و تمیز بین درزهای خالی ریخته شود. اگر مقداری از دوغاب به بیرون از درزها ریخت، پس از خشک شدن آن را با یک پارچه مرطوب تمیز و خشک کنید.

کلام آخر

برای اینکه سرامیک های جدید به خوبی روی سرامیک های قبلی بچسبد باید سطح زیرین را با دقت آماده کنید. از متصل بودن سرامیک ها به زمین اطمینان حاصل کنید. در کل مصالح باکیفیت یکی از اصلی ترین فاکتورهای نصب سرامیک روی سرامیک است، برای همین توصیه می کنیم که از چسب کاشی یا چسب سنگ پارابین استفاده کنید زیرا کار شما را بسیار ساده تر و سریع تر می کند. اگر در خرید چسب سنگ و یا انتخاب محصول مناسب دچار شک هستید، می توانید با کارشناسان وبسایت پارابین از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *