واکس

بهترین راه حل های تمیز کردن سنگ قبر!

بهترین راه حل های تمیز کردن سنگ قبر!

در اکثر جوامع و مذاهب استفاده از سنگ قبر برای افرادی که فوت کرده اند به عنوان یک رسم شناخته می شود. ممکن است هر چند وقت یکبار بازماندگان متوفی تصمیم به تمیز کردن سنگ قبر بگیرند و یا بخواهند تمیزی و برق افتادن سنگ را مدت زمان بیشتری نگه دارند. به این منظور در این مقاله روش های تمیز کردن سنگ قبر و نگهداری از آن را برای شما توضیح خواهیم داد:

روش های نگهداری از سنگ قبر

نگهداری از سنگ قبر با توجه به نوع سنگ، آب و هوای منطقه، مکانی که سنگ در آنجا قرار گرفته و… انجام می شود. نگهداری درست از سنگ قبر باعث می شود تا این نوع سنگ عمر بیشتری کند و در مقابل گرد و غبار و شرایط بیرونی دوام بیشتری داشته باشد.

بیشتر بدانید: ترفندهای تمیز کردن سنگ راه پله

به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان برای نظافت سنگ قبرهای گرانیتی از شوینده های اسیدی استفاده نکنید در صورت استفاده از اسیدهای طبیعی یا صنعتی باعث خوردگی سنگ و افزایش احتمال آسیب پذیری و شکستگی آن می شود.

استفاده از واکس سنگ

واکس سنگ یکی از بهترین و ساده ترین روش های تمیز کردن و احیای سنگ قبر است. با استفاده از واکس سنگ هم به تمیزی و جلای سنگ کمک می کنید هم اینکه گرد و غبار کمتری روی سنگ می نشیند.

واکس سنگ مشکی

واکس سنگ مشکی – پارابین

همچنین تمیز کردن سنگ قبری که واکس خورده بسیار ساده و سریع می باشد.

استفاده از نانو اسپری

نانو اسپری یکی از روش های ساده و سریع تمیز کردن سنگ قبر است. این اسپری ها از شوره و کپک زدن سنگ جلوگیری می کنند و می توانند یک لایه محافظتی در برابر آفتاب باشند. استفاده مداوم از این اسپری باعث براق شدن سنگ می شود، همچنین تا مدتی از نشستن گرد و غبار روی سنگ جلوگیری می کند.

استفاده از پولیش

پولیش برای سنگ قبرهایی که بسیار آلوده شده اند و روش خوبی است. با استفاده از این روش دیگر نیازی به محصولات دیگر نخواهید داشت و به سادگی با همین روش سنگ را تمیز می کنید.

بیشتر بدانیدچگونه سنگ نما را براق کنیم؟

استفاده از محلول های خانگی

محلول های خانگی مانند مایع ظرفشویی و آب به تمیز کردن و صیقل دادن سنگ قبرها کمک زیادی می‌کند. یکی از محلول های پرکاربرد استفاده از اسپری آب، مایع ظرفشویی و الکل است که می توانید آن را روی سنگ های گرانیتی اپری کنید و سپس با یک پارچه نرم آن را پاک کنید.

استفاده از دستگاه فرز و کفشویی

از سنگ های متداولی که برای سنگ قبر استفاده می شود، سنگ گرانیت مشکی است. این سنگ مقاومت بالایی در مقابل شرایط بیرونی دارد و کمتر آسیب می بیند. یکی از روش های تمیز کردن این سنگ استفاده از کفشویی و اسید شویی است که می تواند سنگ را براق و یک لایه از آلودگی ها را به طور کامل پاک کند. اما عیب این روش این است که می تواند نوشته های روی سنگ را هم کمرنگ کند.

روش های نگهداری از سنگ قبر- پارابین

روش های نگهداری از سنگ قبر- پارابین

استفاده از رزین

رزین اپوکسی نیز روشی برای برق انداختن سنگ قبر و جذب کمتر آلودگی های محیطی می باشد. همچنین یکی از روش های خوب برای جلوگیری از کمرنگ شدن نوشته های روی سنگ قبر استفاده از این محصول است. با استفاده از رزین نفوذپذیری سنگ را کاهش می دهید و از کمرنگ شدن نوشته ها به دلیل شستوشو و تمیزکاری جلوگیری می کنید!

رنگ سنگ

رنگ سنگ یکی از جدیدترین روش ها برای برق انداختن و احیای سنگ های آسیب دیده است. برخی از این رنگ ها نیز خاصیت ضدآب دارند و مقاومت سنگ را در مقابل رطوبت و آب زیاد می کنند.

نحوه پاک کردن قطره شمع از روی سنگ قبر

برای از بین بردن لکه شمع ها می توانید کمی سرکه روی آن بریزید و سپس با آب ولرم و صابون سنگ را بشویید و لکه ها را پاک کنید. سپس با دستمالی تمیز آن را خشک کنید.

بهترین سنگ قبر کدام سنگ است؟

سنگ های قبر عمدتا از جنس سنگ مرمر، گرانیت، آهک یا ماسه سنگ هستند. این سنگ ها جدای از اینکه مقاومت بالایی دارند ولی با گذشت زمان آسیب پذیرتر می شوند و خاصیت و زیبایی خود را از دست می دهند.

به همین دلیل معمولا توصیه می شود که از سنگ های نانو برای این کار استفاده کنید، زیرا در مقابل نور خوشید مقاومت بالایی دارند و به اندازه سنگ های مرمر و آهکی نیاز به توجه و نگهداری خاصی ندارند.

بیشتر بدانیدبهترین مواد شوینده سنگ نما چیست؟

کلام آخر

سنگ قبر یکی از سنگ هایی است که به دلیل قرار گرفتن در معرض شرایط بیرونی، به سرعت آلوده می شود و ممکن است زیبایی و جلای خود را از دست بدهد. فروشگاه پارابین عرضه کننده بهترین و باکیفیت ترین محصولات تخصصی سنگ است و با استفاده از واکس سنگ و یا رنگ سنگ پارابین می توانید بدون هیچ دغدغه خاصی، سنگ های خانه، سنگ راه پله ها، سنگ قبر و… را جلا ببخشید و مقاومت و عمر آنها را طولانی کنید. برای خرید هریک از محصولات پارابین می توانید از طریق قسمت محصولات وبسایت اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *