واکس

ناب ترین نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ

ناب ترین نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ

نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ بستگی به نوع لکه و مدت ماندگاری لکه روی سطوح سنگ بستگی دارد. زیرا لکه هایی که تازه هستند و با مواد غیر اسیدی مانند چای ایجاد شده باشند، به راحتی با روش های خانگی پاک خواهند شد. اما اگر لکه ها با مواد اسیدی مانند آبلیمو، سرکه و یا دیگر محصولات شیمیایی و اسیدی بر روی سطوح سنگی مخصوصا سنگ های طبیعی ایجاد شده باشند، پاک کردن آن ها دشوار خواهد بود. از این رو نیاز به محصولی است که برای این گونه لکه ها معجزه کند.

در ادامه مقاله چند روش خانگی جهت از بین بردن لکه های ساده روی سنگ ها پرداخته می‌شود. سپس روشی بررسی خواهد شد که به عنوان ناب ترین  نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ شناخته شده است. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا ضمن یادگیری بهترین روش نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ، با بهترین تولیدی این محصولات نیز آشنا شوید.

نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ

چندین روش مختلف برای پاک کردن لکه از روی سنگ وجود دارد. اما توجه کنید که این روش ها صرفا جهت شستشو و تمیز کردن سطوح سنگ ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارتی اگر سنگ شما جرم گرفته است. شما نیاز به روشی مخصوص جهت از بین بردن جرم روی سنگ نیاز دارید. بعلاوه اگر سنگ های ساختمان با استفاده از مواد شیمیایی مانند سرکه آسیب دیده و لک شده باشد، نیاز به یک لکه بر مخصوص سرکه نیاز دارید. در حالت کلی روش های زیر برای پاک کردن لکه از روی سنگ به کار برده می‌شوند.

روش های پاک کردن لکه از روی سنگ

  • پولیش کاری با استفاده از دستگاه پولیشر
  • روش های خانگی
  • شوینده های صنعتی مانند وایتکس
  • استفاده از واکس سنگ
نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ - پارابین

نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ – پارابین

در بین روش های نام برده شده، ناب ترین روش نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ واکس سنگ است. محصول معجزه گر واکس سنگ را گروه تولیدی پارابین با فرمولاسیون اسپانیایی طراحی و تولید کرده است. مجموعه پارابین محصولاتی چون چسب سنگ، واکس سنگ، رنگ سنگ مشکی و… تولید و به سراسر ایران در اسرع وقت ارسال می‌کند. در ادامه به معرفی و ویژگی های بارز واکس سنگ پرداخته می‌شود.

واکس سنگ پارابین

واکس سنگ برای از بین بردن انواع لکه از روی سنگ بهترین گزینه است. زیرا این محصول ضمن از بین بردن لکه ها، لایه ای براق بر روی سطح سنگ ایجاد کرده و سطوح سنگ را براق تر می‌کند. این محصول برای هر دو نوع رنگ سنگ های مشکی و روشن تهیه شده است.

واکس سنگ شفاف

واکس سنگ شفاف و یا پاراوکس شفاف برای براق کردن سنگ های طبیعی با رنگ سفید و روشن پرکاربرد است. تنهاترین روش پاک کردن انواع لکه از روی سنگ های به رنگ روشن، واکس سنگ شفاف است. زیرا این محصول آسیب های وارد شده بر روی سنگ بر اثر آفتاب سوختگی، بارندگی و… را کاملا از بین می‌برد. بعلاوه پاراوکس شفاف با خاصیت کریستال سازی خود باعث از بین بردن حفره های ریز بر روی سطوح سنگ خواهد شد.

واکس سنگ مشکی

پاراوکس مشکی نیز همانند پاراوکس شفاف عمل خواهد کرد. با این تفاوت که این محصول برای سنگ های طبیعی با رنگ های مشکی و تیره به کار برده می‌شود. این محصول جهت پاک کردن لکه از روی سنگ معجزه می‌کند. واکس سنگ مشکی سایش و فرسودگی هایی را که بر اثر اسید و یا لکه های اسیدی بر روی سطوح سنگ ایجاد شده‌اند را از بین می‌برد.

واکس سنگ مشکی

واکس سنگ مشکی – پارابین

توجه داشته باشید که برخی افراد از آبلیمو جهت از بین بردن لکه ها روی سطوح مختلف مثل سنگ و لباس به کار می‌برند، غافل از این که این که لیمو ترش اسیدی است. اسید نیز قاتل سنگ است و سبب سایش و خوردگی سطوح سنگ ها خواهد شد. اگر سطوح سنگ توسط آبلیمو لک برداشت، بهتر است روش لکه برداری آبلیمو از روی سطوح سنگ ها را به کار ببرید تا این که به روش های غیر اصولی رو بیاورید.

سخن آخر

نحوه پاک کردن لکه از روی سنگ آسان خواهد بود اگر لکه ها اسیدی نباشند. اگر هم با مواد و شوینده های اسیدی باعث سایش و خوردگی سنگ های منازل خود شدید، اصلا نگران نباشید. پارابین با دو محصول شگفت انگیز خود، واکس سنگ مشکی و شفاف، این مشکل را از ریشه حل کرده است.

جهت ثبت سفارش و مشاوره رایگان با پشتیبانان پارابین، با شماره تماس 02171057969 ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *