رنگ

رنگ سه جزیی گرانیت به جای کلوز

رنگ سه جزیی گرانیت به جای کلوز

رنگ سه جزیی گرانیت محصولی است که امروزه به عنوان یک معجزه گر برای فروشندگان و خریداران محصولات ساختمانی به حساب می‌آید. زیرا رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت برای هر نوع سنگی که دچار آسیب شده و نیاز به ترمیم و بازسازی دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر احساس می‌کنید سنگ های مشکی و یا حتی رنگی شما دچار رخوت و کدری شده‌اند، چاره کار فقط رنگ سه جزیی گرانیت است. بعلاوه اگر از رنگ های روشن سنگ های خود خسته و دلزده شده‌اید، باز هم رنگ سه جزیی است که به کمک شما می‌آید تا روحی دوباره به خانه و ساختمان خود دهید.

در این مقاله سعی بر آن است که محصول بی نظیری چون رنگ سه جزیی گرانیت به جای کلوز معرفی شود. زیرا کیفیت مواد تهیه شده پرمیوم بالاتر و بهتر از رنگ کلوز است. پس در ادامه ویژگی ها و خصوصیات رنگ سه جزیی و همین طور نحوه اجرای رنگ سه جزیی بیان می‌شود. سپس به یک مقایسه کلی در مورد این دو محصول پرداخته خواهد شد.

رنگ سه جزیی گرانیت

رنگ سه جزیی گرانیت با نام صنعتی پرمیوم جهت تقویت و یکنواخت سازی رنگ سنگ های مشکی، رنگی، کدر و مات شده طراحی و تولید شده است. این محصول سطح انواع سنگ به ویژه سنگ گرانیت را مشکی تر و همگن تر می‌کند. بعلاه از رنگ سه جزیی گرانیت برای بازیابی و ترمیم آسیب های وارد شده به سنگ مانند سنگ های سوخته، بور و کدر شده استفاده بهینه می‌شود.

چگونگی اجرای رنگ سه جزیی گرانیت

بعد از معرفی رنگ سه جزیی‌گرانیت معجزه گر نوبت به نحوه اجرای این محصول بی نظیر می‌رسد. پرمیوم از سه جزء مجزا تشکیل شده است. بدین صورت که:

 • جزء اول (A): لایه اول (پرایمر)
 • جزء دوم و سوم (B و C): لایه دوم (نهایی)
 1. آماده سازی سطح سنگ جهت اجرای رنگ سه جزیی گرانیت:قبل از شروع به هر کاری باید سطح سنگ مورد نظر را کاملا از هر گونه آلودگی و گرد و غبار تمیز و پاک کرد. تمیزکاری می‌تواند به وسیله آب و یا سایر موادی که بتواند چربی ها و لکه های روی سطح را از بین ببرد، صورت گیرد. سپس منتظر بمانید تا سطح سنگ کاملا خشک و عاری از آب و یا هر مایع دیگری باشد.
 2. اجرای پوشش (تست سطح سنگ): با نظر به این که ضریب نفوذپذیری سنگ ها متفاوت است، پیشنهاد می‌شود قبل از اجرای کل سطح، به عنوان نمونه و تست، متراژ کمی از سطح سنگ رنگ آمیزی شود تا کلیات اجرا از قبیل میزان مصرف رنگ، ضخامت و همین طور تعداد لایه های مورد نیاز رنگ به دست آید.
 3. اجرای جزء A:  پس از اطمینان از تمیز بودن سنگ و همچنین تست سنگ، نوبت به اجرای جزء A و یا همان پرایمر می‌رسد. برای این کار محتویات قوطی جزء A را کاملا تکان دهید تا مخلوط و یکنواخت شود. با استفاده از غلطک و یا قلم مو پوشش را بر روی سطح سنگ اجرا نمایید. به طوری که هیچ قسمتی از سطح بدون پوشش نباشد.

نکته:

برای نتیجه کار بهتر، نباید قبل از خشک شدن کامل رنگ، سنگ به صورت عمودی، در تماس مستقیم با نور خورشید و یا مجاورت باران قرار گیرد. همچنین در نظر داشته باشید که مناسب ترین دما جهت استفاده از رنگ سه جزیی گرانیت به خصوص اجرای پرایمر در بازه 30-20 درجه سانتی گراد است. در صورتی که سنگی مشکی تر مد نظر باشد، اجرای پرایمر بایستی در دو مرحله و با فاصله زمانی 4 ساعت انجام پذیرد.

4. اجرای جزءهای B و C: با فاصله 24 ساعت پس از اجرای پرایمر نوبت به اجرای لایه نهایی می‌رسد. برای این امر محتویات جزءهای B و C را تکان دهید تا کاملا مخلوط و یکدست شوند. سپس به نسبت وزنی و یا حجمی مساوی، دو جزء را با هم مخلوط کرده و روی سطح پرایمری، با استفاده از غلطک و یا قلم مو اعمال کنید.

اجازه دهید در بازه زمانی 48-24 ساعت لایه نهایی نیز خشک شود. سپس کار به سابیدن مقادیر اضافی رنگ روی سطح سنگ می‌رسد. با استفاده از دستگاه ساب این کار صورت گیرد. در غیر این صورت بعد از گذشت حداقل 12ساعت از اجرای لایه نهایی، مقادیر اضافی رنگ با یک سیم دستی انجام پذیرد. در نظر بگیرید اگر سابیدن رنگ اضافی قبل از 12 ساعت صورت گیرد، ممکن است قدرت رنگ دهی کاهش یابد.

توصیه های ایمنی جهت اجرای رنگ سه جزیی گرانیت

بهتر است برای ایمنی بیشتر جهت استفاده از رنگ مشکی سنگ گرانیت

 • از دستکش محافظ جهت اجرای رنگ سه جزیی استفاده گردد
 • این محصولات شیمیایی بوده از تماس مستقیم چشم و پوست جلوگیری گردد
 • دور از دسترس کودکان نگهداری گردد

نکاتی جهت نگهداری و انبارداری

همچنین جهت نگهداری و ماندگاری بیشتر رنگ  گرانیت موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • پرمیوم باید دور از گرما و رطوبت نگهداری شود
 • پس از هر بار استفاده از رنگ سه جزیی، درب ظرف محکم بسته گردد
 • رنگ سه جزیی گرانیت نباید در ظروف فلزی نگهداری شوند
 • دمای مناسب نگهداری رنگ سه جزیی 30-20 درجه سانتی گراد است
 • تاریخ انقضاء پرمیوم 24 ماه پس از تولید محصول است

  چگونه سنگ نما را براق کنیم؟- پارابین

  نکاتی جهت نگهداری و انبارداری رنگ سه جزیی گرانیت – پارابین

چرا رنگ سه‌جزیی گرانیت؟ چرا رنگ گرانیت کلوز نه؟

با توجه به این که هیچ گونه اطلاعات دقیقی از رنگ کلوز در دست نیست. اما مصرف کنندگان کلوز بر حسب تجربه به مواردی اشاره داشتند. جهت مقایسه دو محصول موارد زیر گردآوری شده است.

 • کیفیت رنگ گرانیت قابل مقایسه با رنگ کلوز نیست
 1. رنگ کلوز به طور چشمگیری در بازار ایران نایاب شده است
 2. رنگ کلوز هندی است. در صورتی که رنگ سه جزیی گرانیت ساخت ایران بوده و با فرمولاسیون اسپانیایی تولید و به بازار عرضه شده است.
 3. رنگ سه جزیی گرانیت مشکی را مشکی تر و همگن تر می‌کند. در حالی که رنگ کلوز یک سیاهی غیر طبیعی به سنگ می‌دهد
 4. رنگ سه جزیی باعث تقویت سنگ های گرانیت شده، در صورتی که رنگ کلوز چنین ماهیتی ندارد
 5. رنگ گرانیت پارابین از سه جزء تشکیل شده که خاصیت تثبیت کنندگی دارد.
 6. و…

برای اطلاعات بیشتر از رنگ گرانیت کلوز و مقایسه آن با رنگ سه جزیی گرانیت می‌توانید به مقاله خرید رنگ گرانیت کلوز و یا مقاله جامع جایگزین بهتری برای رنگ کلوز خارجی مراجعه فرمایید.

سخن آخر

رنگ سه جزیی گرانیت در مقایسه با رنگ گرانیت کلوز صد هیچ جلوتر است. زیرا این رنگ با فرمولاسیون اسپانیایی طراحی و تولید شده است. کیفیت رنگ گرانیت پارابین قابل مقایسه با محصولات مشابه با برندهای خارجی می‌باشد. رنگ سه جزیی گرانیت محصول مجموعه پارابین است.

گروه صنعتی و تولیدی پارابین در تولید انواع محصولات ساختمانی از جمله انواع چسب سنگ، واکس سنگ، رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت و… فعالیت موثری درداخل و یا حتی خارج از کشور دارد.

برای اخذ اطلاعات و بعلاوه خرید رنگ سه جزیی مشکی سنگ گرانیت با شماره تماس 02171057969 تماس حاصل نمایید. پشتیبانان سایت و مشاورین متخصص در زمینه رنگ و دیگر محصولات پارابین با مشاوره رایگان، محصولات خریداری شده شما مشتریان محترم را در اسرع وقت به سرتاسر ایران ارسال خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *